Věčný čekatel na trůn slaví 70 let. Britové Charlesovi nezapomenou rozvod s Dianou

mdan ČTK mdan, ČTK
14. 11. 2018 6:29
Princ Charles, nejstarší syn britské královny Alžběty II. a prince Philipa, ve středu oslaví 70. narozeniny. Ačkoliv se budoucí král podle britských i světových médií netěší velké popularitě, mnozí královští životopisci upozorňují na to, že na Charlesově osobnosti se podepsal nedostatek času ze strany matky i tvrdší přístup jeho otce. Jako každé královské dítě i on trávil více času s chůvami a v internátní škole. Na popularitě mu nepřidalo ani nešťastné manželství s lady Dianou. Přesto je podle jeho současné manželky Camilly, vévodkyně z Cornwallu, velmi obětavý a žoviální muž. Podívejte se na přehled zajímavostí z Charlesova života.
Foto: Reuters

Věčný čekatel na trůn

V souvislosti s blížícími se 70. narozeninami agentura Reuters upozorňuje především na to, že Charles bude nejstarším korunovaným králem. Věčný čekatel na trůn, jak Charlese popisují ostrovní i světová média, se velké popularitě ve své zemi netěší.

Podle kritiků je dobře, že se panovníkem nestal. "Upřímně řečeno máme velké štěstí, že se dosud nestal králem. Obávám se, že by svým přístupem podkopal příkladnou práci svojí matky," napsal autor neautorizované biografie Rebel Prince Tom Bower.

Jak ukazují průzkumy veřejného mínění, britská veřejnost nejčastěji Charlesovi vyčítá rozpad manželství s princeznou Dianou. 

 

Právě se děje

Další zprávy