Liberec potěší lyžaře, ohromí běžkaře a pobaví děti

td
4. 1. 2012 15:57
Liberec láká luxusním ski areálem a nekonečnými běžkařskými tratěmi, nezapomíná ani na děti
Nejvíce novinek čeká na lyžaře v areálu Ještěd
Nejvíce novinek čeká na lyžaře v areálu Ještěd | Foto: Aktuálně.cz

Liberec a jeho okolí je pro zimní dovolenou jako stvořený. V tomto kraji si přijdou na své milovníci většiny zimních sportů, program se zde však najde i pokud počasí bílé nadílce zrovna nepřeje, tedy v době deštivých či příliš teplých dnů. V případě vhodných sněhových podmínek veškerou pozornost upoutá ski areál Ještěd, který patří k nejluxusnějším v České republice, běžkaři pak jen těžko odolají Jizerské magistrále. Ta aktuálně nabízí přes 170 kilometrů upravených tratí.

I když letošní zima nepatří mezi ty sněhově nejbohatší, ski areál Ještěd přesto láká mnoho lyžařů. Z celkových čtyř lanových drah a šesti vleků je v provozu pouze hlavní kabinová lanová dráha Ještěd a dále vlek Pod lany. Provozní doba areálu je od 8 hodin ráno do 16 hodin odpoledne, aktuálně Ještěd nabízí i večerní lyžování od 18 do 21 hodin. Vzhledem k nestálým sněhovým podmínkám je praktické pravidelně sledovat internetové stránky ski areálu Ještěd, kde se objevují nejnovější informace.

Lyžaři, kteří navštíví Ještěd, se mohou zúčastnit také několika speciálních akcí. Zajímavostí je například systém Skiline. Po jednoduché registraci lze podle čísla skipasu snadno sledovat, kolik kilometrů sjezdovek a v jakém převýšení lyžař najel. Pro tři nejvýkonnější lyžaře jsou připraveny ceny v podobě volných skipasů až na jednu sezonu.

Foto: Ludvík Hradilek

 

Ráj běžkařů udržuje vysoký standard tras

Značnou pozornost a péči věnuje svým příznivcům i Jizerská magistrála. Areál, ve kterém se každoročně koná slavný závod Jizerská padesátka, nabízí neodolatelné výhledy a přírodní scenérie. Nejoblíbenější běžkařské trasy vedou přes atraktivní Jizerku a Bedřichov či Smědavu, běžkaře však zavedou i na méně známá místa, jako je Josefodolská přehrada či Panský dům.

Na úpravu stop jsou zde kladeny velké nároky, částečně ji totiž sponzorují samotní lyžaři. Příspěvky města nestačí na péči o terén, a tak sami běžkaři posílají finanční dary, které pomáhají při úpravě jejich oblíbených tras.

Přestože se sněhem na Liberecku problém většinou nebývá, aktuálně přijdou vhod i volnočasové aktivity pod střechou. Přizpůsobil se tomu i ski areál Ještěd, který prozřetelně nabízí permanentku za zvýhodněnou cenu. Ta umožňuje celodenní lyžování a zároveň i návštěvu aquaparku v libereckém Babylonu.

Ve stejném komplexu jako aquapark se nachází také rozsáhlý IQ Park, který zabaví nejen neúnavné děti, ale i přemýšlivé rodiče. Díky velkému zájmu se stálá expozice experimentů a záhad neustále rozšiřuje, kromě stálé nabídky exponátů lze navíc navštívit i nespočet interaktivních workshopů a tematických výstav.

 

Právě se děje

Další zprávy