Kam na lyže? Do Špindlerova Mlýna

Ilona Víchová
16. 12. 2011 5:04
Špindlerův mlýn hlasí už sedmdesát centimetrů sněhu. Krkonoše jsou zatím jediné hory, kde jsou v provozu víc než dvě lyžařská střediska
Foto: www.czechtourism.cz

Sněhová nadílka nám letos nepřeje. Předpovědi počasí slibují Vánoce na blátě. Kam vyrazit za sněhem, když venkovní teploty připomínají spíše březen? Krkonoše hlásí, že jsou připravené na lyžaře, sjezdovky mají slušných třicet až sedmdesát centimetrů sněhu.

Pokud bychom chtěli vyrazit na hory, nejlepším místem v současné době bude Ski areál Špindlerův mlýn. Na sjezdovkách Medvědín leží místy i sedmdesát centimetrů zmrzlého sněhu. Vyřádit se mohou nejen lyžaři, ale i snowboardisté na sedmi sjezdovkách z devíti. Aktuálně je v provozu jedna lanovka a dva vleky.

Areál je možné navštívit každý den od půl deváté do čtyř hodin. Slunečné počasí v nejbližších dnech středisko neočekává. Teploty se drží kolem mínus tři stupně.

Medvědín je lanovou dráhou spojen s areálem Horní Mísečky. Je určen pro lyžaře, kteří mají rádi pohodové lyžování na slunečných svazích. Návštěvníci si vychvalují černou a červenou sjezdovou trať, která je určená pro sportovní lyžaře.

Foto: www.czechtourism.cz

Pro rekreační lyžování a rodinné dovolené je spíše doporučován areál Horní Mísečky, který kromě čtyř sjezdovek nabízí kvalitní snowpark s vlastním vlekem určeným jen pro snowboardisty. Často vyhledávané jsou v Krkonoších běžecké tratě, které jsou výchozím místem na hřebenové túry.

Pokud si chceme sníh užívat jen jeden den, je možné nasednou do ski-busu, který vyráží každou sobotu z Prahy v šest hodin ráno od Fantovy kavárny v historické budově Hlavního nádraží. Vrací se kolem půl sedmé. Dospělá osoba zaplatí za zpáteční jízdenku devět set korun. Senioři a děti od dvanácti do šestnácti let mají jízdu za sedm set devadesát korun a děti od šesti do dvanácti let musí zaplatit šest set devadesát korun. Součástí ceny zájezdu je doprava luxusním autobusem, celodenní skipas a horký nápoj při odjezdu do Prahy. 

Carving, Telemark a sportovní akce

V blízkosti se nachází lyžařská a snowboardová škola Skol Max, která nabízí nejširší škálu výukových programy v celé České republice. Služby poskytuje v areálech Svatý Petr, Medvědín a Horní Mísečky. Naučit se zimní sporty můžeme ve skupinové výuce nebo individuálně. Kromě jiného je možnost poznat běžky nebo Skialpinistický program. Na zájemce čeká výuka techniky a půldenní výlety za krásami Krkonoš.

Foto: www.czechtourism.cz

Další netradiční aktivitou může být Telemark, kdy se vrátíme k počátkům lyžování, odpoutáme patu a zkusíme opravdovou volnost. Vybavení je možné sei zapůjčit na místě a užít si telemarkový kemp. Pro milovníky adrenalinu je připravená Lyžařská univerzita. Jde o specializované programy se zkušenými instruktory s nejvyšším lyžařským vzděláním. Návštěvníky čeká výuka závodní techniky a jízdy v brankách. Pro extrémní lyžování jsou k vyzkoušení boule nebo hluboký sníh.

Vánoce klepou na dveře a Skol Max nabízí dárkové vouchery na zábavu na horách. Darovat svým blízkým můžeme výuku lyžování, snowboardingu, Telemarkový den, nebo kompletní servis lyží a snowboardu.  

V prosinci se v Krkonoších konají dvě velké sportovní události. První z nich je 17. prosince v areálu Svatý Petr, kde se uskuteční třetí Ski opening Špindlerův mlýn. V Burton Snowboard Parku na Hromovce se následující den koná World Snowboard Day 2011.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy