VIDEO Japonské školačky dobývají heavy metalem svět

jaz
7. 3. 2014 19:11
Tři mladé dívky pobláznily Japonsko svou metalovou hudbou. Fanoušky si ale našly i za hranicemi.
Babymetal | Video: YouTube

Video - Japonské trio s názvem Babymetal vniklo v roce 2010 a proslavilo se singlem Doki Doki Mornig.

Šestnáctiletá Su-Metal a čtrnáctileté Moametal a Yuimetal, jak si dívky říkají, spojily drsnou hudbu s lolitkovským vzhledem a se svou muzikou slaví úspěch po celém světě.

Koncem února vyšlo jejich první studiové album s jednoduchým názvem Babymetal, na kterém se objevil i hit ギミチョコ!!- Gimme chocolate!! (Dej mi čokoládu). Ten momentálně trhá rekordy sledovanosti na YouTube.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Sedmatřicetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy