Hlas Česko Slovenska: Nevidomí zpěváci rozplakali porotu

jaz
6. 3. 2014 10:14
Velkým překvapením prvního dílu talentové soutěže Hlas Česko Slovenska bylo pěvecké duo, které dokázalo svým výkonem dojmout porotce i diváky v sále.
Foto: hlas.markiza.sk

Praha - Šestatřicetiletá Blanka Janečková a o tři roky mladší Martin Svátek spolu zpívají už od školních let a pěvecká soutěž Hlas Česko Slovenska, která vybírá talenty na základě poslechu a ne prvního vizuálního dojmu, byla pro ně velkou příležitostí.

Blanka totiž od narození trpí šedým zákalem a její kamarád přišel podle svých slov o zrak v inkubátoru, kde mu ho vypálili kyslíkem.

Vystoupení Blanky Janečkové a Martina Svátka (Hlas Česko Slovenska)
Vystoupení Blanky Janečkové a Martina Svátka (Hlas Česko Slovenska) | Video: hlas.markiza.sk

"Zpíváme spolu všude možně – v tramvaji, v metru, na zastávkách. Lidé na nás skvěle reagují. Ale nežebráme, i když jednou mi v ruce přistála stokoruna," řekl Blesku Martin, který si s Blankou pro své vystoupení zvolil píseň How Do You Keep The Music Playing od Jamese Ingrama.

Během jejich výkonu se otočila většina porotců, a zjištění, že mají před sebou duo nevidomých zpěváku, dojalo zejména dámy Martu Jandovou a Daru Rolins k slzám.

Vladimir 518 - Planeta Praha feat. Martin Svátek
Vladimir 518 - Planeta Praha feat. Martin Svátek | Video: YouTube

Martin Svátek má v české hudební scéně velmi zvučné jméno, koncem 90. let spolupracoval s Ivanem Králem a v současnosti zpívá v kapele Madfinger. Jeho vokální doprovod vyhledávají mimo jiné i čeští hiphopeři. Naposledy nahrál společnou skladbu Planeta Praha s rapperem Vladimirem 518, která zazněla ve filmu Vejška režiséra Tomáše Vorla.

Hlas Česko Slovenska je pěvecká talentová show, kterou uvádí každou středu večer televize Nova. Formát pořadu je převzatý z holandského originálu The Voice of Holland. Premiérový díl sledovalo ve středeční večer přes 800 tisíc diváků. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

Další zprávy