Hlas Česko Slovenska: Nevidomí zpěváci rozplakali porotu

jaz
6. 3. 2014 10:14
Velkým překvapením prvního dílu talentové soutěže Hlas Česko Slovenska bylo pěvecké duo, které dokázalo svým výkonem dojmout porotce i diváky v sále.
Foto: hlas.markiza.sk

Praha - Šestatřicetiletá Blanka Janečková a o tři roky mladší Martin Svátek spolu zpívají už od školních let a pěvecká soutěž Hlas Česko Slovenska, která vybírá talenty na základě poslechu a ne prvního vizuálního dojmu, byla pro ně velkou příležitostí.

Blanka totiž od narození trpí šedým zákalem a její kamarád přišel podle svých slov o zrak v inkubátoru, kde mu ho vypálili kyslíkem.

Vystoupení Blanky Janečkové a Martina Svátka (Hlas Česko Slovenska)
Vystoupení Blanky Janečkové a Martina Svátka (Hlas Česko Slovenska) | Video: hlas.markiza.sk

"Zpíváme spolu všude možně – v tramvaji, v metru, na zastávkách. Lidé na nás skvěle reagují. Ale nežebráme, i když jednou mi v ruce přistála stokoruna," řekl Blesku Martin, který si s Blankou pro své vystoupení zvolil píseň How Do You Keep The Music Playing od Jamese Ingrama.

Během jejich výkonu se otočila většina porotců, a zjištění, že mají před sebou duo nevidomých zpěváku, dojalo zejména dámy Martu Jandovou a Daru Rolins k slzám.

Vladimir 518 - Planeta Praha feat. Martin Svátek
Vladimir 518 - Planeta Praha feat. Martin Svátek | Video: YouTube

Martin Svátek má v české hudební scéně velmi zvučné jméno, koncem 90. let spolupracoval s Ivanem Králem a v současnosti zpívá v kapele Madfinger. Jeho vokální doprovod vyhledávají mimo jiné i čeští hiphopeři. Naposledy nahrál společnou skladbu Planeta Praha s rapperem Vladimirem 518, která zazněla ve filmu Vejška režiséra Tomáše Vorla.

Hlas Česko Slovenska je pěvecká talentová show, kterou uvádí každou středu večer televize Nova. Formát pořadu je převzatý z holandského originálu The Voice of Holland. Premiérový díl sledovalo ve středeční večer přes 800 tisíc diváků. 

 

Právě se děje

před 11 minutami

Vláda podpořila uzákonění dohody rodičů o dětech po rozvodu

Poslaneckou novelu občanského zákoníku, která má umožnit dohodu rodičů o opatrovnictví dětí a placení výživného po rozvodu bez rozhodnutí opatrovnického soudu, vláda na dnešním jednání podpořila. Vyplývá to z výsledků jednání zveřejněných na webu. Poslanecká novela je obsahově shodná s loňskou vládní předlohou, kterou ale Sněmovna dosud nezačala projednávat. Poslaneckou verzi by dolní komora podle předkladatelů měla schválit zrychleně už v prvním kole tak, aby novela byla přijata do říjnových sněmovních voleb. Platit by měla od začátku příštího roku.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Stoper Jugas odchází ze Slavie do Polska

Fotbalový obránce Jakub Jugas odchází do polské ligy. Devětadvacetiletý stoper Slavie, který letos hostoval v Liberci, se po skončení smlouvy s českým mistrem dohodl na tříleté smlouvě s týmem Cracovia Krakov. Uvedla to agentura Chovanec Sport Agency, která hráče zastupuje.

"Zahraničí pro mě byla priorita. Cracovia mi udělala konkrétní nabídku, která mi po všech stránkách vyhovuje," uvedl v tiskové zprávě Jugas. "Navíc pokud vás chce trenér, je to vždycky nejvíc. Přesně z těch důvodu jsem se před lety rozhodl pro Slavii, protože o mě měl zájem trenér Šilhavý a pan Tvrdík. Potom došlo ke změně trenéra, ale to přináší fotbal. Slavii bych chtěl poděkovat za to, jak se celou dobu chovala. A i trenérovi Hoftychovi, jenž mě vedl nyní v Liberci a výborně se mi s ním spolupracovalo," uvedl obránce s reprezentační zkušeností a stříbrný medailista z ME do 19 let.

Rodák z Otrokovic přišel do Slavie v roce 2017 ze Zlína za více jak 20 milionů korun. V pražském týmu pak sice v následující sezoně vyhrál domácí pohár, ale v dalších hostoval postupně v Mladé Boleslavi, Jablonci a naposledy tento rok i v Liberci. Zde v této sezoně odehrál 23 zápasů.

"Měl jsem i nějaké další nabídky. Z Česka se ozvaly tři týmy a ještě další dva z ciziny. Rychlost jednání, kvalita tamní ligy a lokalita ale rozhodly pro Polsko," řekl Jugas.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Životopis Philipa Rotha vydá stejné nakladatelství, které publikovalo paměti Woodyho Allena

Životopis renomovaného amerického spisovatele Philipa Rotha, který sepsal Blake Bailey, vydá nakladatelství Skyhorse Publishing. Rozhodlo se tak krátce poté, co původní vydavatel W.W. Norton & Company stáhl knihu z prodeje kvůli obviněním Baileyho ze sexuálního obtěžování. Titul na pultech amerických knihkupectví vydržel jen pár týdnů. Skyhorse Publishing jej tam vrátí 15. června, elektronickou verzi a audioknihu zveřejní již tuto středu. Bailey všechna obvinění odmítá.

Jak připomíná agentura AP, kauza tak končí podobně jako ta loňská, kdy pro změnu nakladatelství Hachette Book Group odmítlo zveřejnit autobiografii filmaře Woodyho Allena, v 90. letech minulého století obviněného z obtěžování své adoptivní dcery. Také Allenovy memoáry nakonec vydalo Skyhorse Publishing.

Stejná firma nedávno uzavřela smlouvu na vydání dvou knih Garrisona Keillora, dlouholetého moderátora populárního hudebního pořadu A Prairie Home Companion, podle nějž natočil film Robert Altman. Spolupráci s Keillorem před několika lety rozvázaly rozhlas Minnesota Public Radio i deník Washington Post poté, co byl moderátor obviněn z obtěžování. K němu se vyjádří ve své autobiografii, jedné ze dvou knih, jež vydá Skyhorse.

Zdroj: AP
Další zprávy