Hlas Česko Slovenska: Nevidomí zpěváci rozplakali porotu

jaz
6. 3. 2014 10:14
Velkým překvapením prvního dílu talentové soutěže Hlas Česko Slovenska bylo pěvecké duo, které dokázalo svým výkonem dojmout porotce i diváky v sále.
Foto: hlas.markiza.sk

Praha - Šestatřicetiletá Blanka Janečková a o tři roky mladší Martin Svátek spolu zpívají už od školních let a pěvecká soutěž Hlas Česko Slovenska, která vybírá talenty na základě poslechu a ne prvního vizuálního dojmu, byla pro ně velkou příležitostí.

Blanka totiž od narození trpí šedým zákalem a její kamarád přišel podle svých slov o zrak v inkubátoru, kde mu ho vypálili kyslíkem.

Vystoupení Blanky Janečkové a Martina Svátka (Hlas Česko Slovenska)
Vystoupení Blanky Janečkové a Martina Svátka (Hlas Česko Slovenska) | Video: hlas.markiza.sk

"Zpíváme spolu všude možně – v tramvaji, v metru, na zastávkách. Lidé na nás skvěle reagují. Ale nežebráme, i když jednou mi v ruce přistála stokoruna," řekl Blesku Martin, který si s Blankou pro své vystoupení zvolil píseň How Do You Keep The Music Playing od Jamese Ingrama.

Během jejich výkonu se otočila většina porotců, a zjištění, že mají před sebou duo nevidomých zpěváku, dojalo zejména dámy Martu Jandovou a Daru Rolins k slzám.

Vladimir 518 - Planeta Praha feat. Martin Svátek
Vladimir 518 - Planeta Praha feat. Martin Svátek | Video: YouTube

Martin Svátek má v české hudební scéně velmi zvučné jméno, koncem 90. let spolupracoval s Ivanem Králem a v současnosti zpívá v kapele Madfinger. Jeho vokální doprovod vyhledávají mimo jiné i čeští hiphopeři. Naposledy nahrál společnou skladbu Planeta Praha s rapperem Vladimirem 518, která zazněla ve filmu Vejška režiséra Tomáše Vorla.

Hlas Česko Slovenska je pěvecká talentová show, kterou uvádí každou středu večer televize Nova. Formát pořadu je převzatý z holandského originálu The Voice of Holland. Premiérový díl sledovalo ve středeční večer přes 800 tisíc diváků. 

 

Právě se děje

před 4 minutami

EU vyzvala USA, ať přehodnotí ukončení spolupráce s WHO

Evropská unie vyzvala Spojené státy, aby přehodnotily své rozhodnutí skončit spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Krok oznámil na páteční tiskové konferenci americký prezident Donald Trump a konstatoval přitom, že WHO je pod vlivem Číny.

Na USA se v sobotu obrátila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf unijní diplomacie Josep Borrell, uvedla agentura AFP. "WHO musí být nadále schopna řídit mezinárodní reakci na pandemie, tu nynější i ty budoucí. Z tohoto důvodu je účast všech nezbytná a nutná," uvedli ve společném prohlášení.

Trump při pátečním oznámení uvedl, že Spojené státy své prostředky původně určené této organizaci věnují na jiné globální zdravotnické účely. Loni USA pokryly zhruba 20 procent rozpočtu WHO.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy