Hlas Česko Slovenska: Nevidomí zpěváci rozplakali porotu

jaz
6. 3. 2014 10:14
Velkým překvapením prvního dílu talentové soutěže Hlas Česko Slovenska bylo pěvecké duo, které dokázalo svým výkonem dojmout porotce i diváky v sále.
Foto: hlas.markiza.sk

Praha - Šestatřicetiletá Blanka Janečková a o tři roky mladší Martin Svátek spolu zpívají už od školních let a pěvecká soutěž Hlas Česko Slovenska, která vybírá talenty na základě poslechu a ne prvního vizuálního dojmu, byla pro ně velkou příležitostí.

Blanka totiž od narození trpí šedým zákalem a její kamarád přišel podle svých slov o zrak v inkubátoru, kde mu ho vypálili kyslíkem.

Vystoupení Blanky Janečkové a Martina Svátka (Hlas Česko Slovenska)
Vystoupení Blanky Janečkové a Martina Svátka (Hlas Česko Slovenska) | Video: hlas.markiza.sk

"Zpíváme spolu všude možně – v tramvaji, v metru, na zastávkách. Lidé na nás skvěle reagují. Ale nežebráme, i když jednou mi v ruce přistála stokoruna," řekl Blesku Martin, který si s Blankou pro své vystoupení zvolil píseň How Do You Keep The Music Playing od Jamese Ingrama.

Během jejich výkonu se otočila většina porotců, a zjištění, že mají před sebou duo nevidomých zpěváku, dojalo zejména dámy Martu Jandovou a Daru Rolins k slzám.

Vladimir 518 - Planeta Praha feat. Martin Svátek
Vladimir 518 - Planeta Praha feat. Martin Svátek | Video: YouTube

Martin Svátek má v české hudební scéně velmi zvučné jméno, koncem 90. let spolupracoval s Ivanem Králem a v současnosti zpívá v kapele Madfinger. Jeho vokální doprovod vyhledávají mimo jiné i čeští hiphopeři. Naposledy nahrál společnou skladbu Planeta Praha s rapperem Vladimirem 518, která zazněla ve filmu Vejška režiséra Tomáše Vorla.

Hlas Česko Slovenska je pěvecká talentová show, kterou uvádí každou středu večer televize Nova. Formát pořadu je převzatý z holandského originálu The Voice of Holland. Premiérový díl sledovalo ve středeční večer přes 800 tisíc diváků. 

 

Právě se děje

Další zprávy