Dívka žaluje své rodiče. Odmítá s nimi žít, chce jen peníze

jaz
6. 3. 2014 18:00
Osmnáctiletá Američanka utekla koncem loňského roku z domu a divila se, že ji rodiče přestali finančně podporovat. Teď se s nimi soudí.
Rachel Canning
Rachel Canning | Foto: Reuters

Trenton - Rachel Canning z amerického státu New Jersey nechce už nadále žít v domě svých rodičů a dodržovat jejich pravidla. Přesto si nárokuje určité finanční zajištění, informuje deník The Independent.

Dívka tvrdí, že ji v listopadu 2013 rodiče vyhodili z domu kvůli tomu, že se jim nelíbil její nový přítel. Začala tedy žít s jeho rodinou, ale zjistila, že ji rodiče přestali kompletně finančně podporovat. Rozhodla se proto vymoct si peníze soudní cestou.

Rachel Canning tvrdí, že je v právu
Rachel Canning tvrdí, že je v právu | Foto: Reuters

Sean a Elizabeth Canningovi netušili, čeho se od své dcery dočkají. Jejich verze příběhu zní poněkud odlišně. Dívka podle nich odešla z domu z vlastní vůle, protože nechtěla žít podle daných pravidel a pomáhat s domácností. Proto se odstěhovala ke svému příteli.

Komu dá soud za pravdu?

Teď po svých rodičích žádá pravidelné týdenní výživné ve výši 650 dolarů, což je v přepočtu necelých 13 tisíc korun. Dále chce zaplacení soukromé školy, přispívání do fondu na budoucí školné a samozřejmě i poplatky za advokáty a soudní řízení.

Rachel si také založila facebookovou stránku s názvem Education For Rachel (Vzdělání pro Rachel) na podporu svého soudního procesu, kde jí lidé vyjadřují podporu. Velmi často se ale přidávají i nesouhlasné komentáře.

Zdrcení rodiče chtějí svou dceru zpět
Zdrcení rodiče chtějí svou dceru zpět | Video: YouTube

Soudce Peter Bogaard ale případ smetl ze stolu s odůvodněním, že by potom každé dítě mohlo žalovat své rodiče jen proto, že mu nechtějí koupit nový telefon nebo Xbox.

"Milujeme naše dítě a chybí nám," řekl The Independent otec Rachel. "Zabíjí to mě i mou ženu. Chceme naše dítě zpátky doma. Nejsme na ni tvrdí, ale teď nás tahá k soudu. Je zhýčkaná, protože jsme jí platili účty a ona teď nechce žít doma podle našich pravidel."

Rachel se ale nehodlá vzdát a dál usiluje o rozhodnutí ve svůj prospěch. Případ se znovu dostane před soud 22. dubna.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy