Dívka žaluje své rodiče. Odmítá s nimi žít, chce jen peníze

jaz
6. 3. 2014 18:00
Osmnáctiletá Američanka utekla koncem loňského roku z domu a divila se, že ji rodiče přestali finančně podporovat. Teď se s nimi soudí.
Rachel Canning
Rachel Canning | Foto: Reuters

Trenton - Rachel Canning z amerického státu New Jersey nechce už nadále žít v domě svých rodičů a dodržovat jejich pravidla. Přesto si nárokuje určité finanční zajištění, informuje deník The Independent.

Dívka tvrdí, že ji v listopadu 2013 rodiče vyhodili z domu kvůli tomu, že se jim nelíbil její nový přítel. Začala tedy žít s jeho rodinou, ale zjistila, že ji rodiče přestali kompletně finančně podporovat. Rozhodla se proto vymoct si peníze soudní cestou.

Rachel Canning tvrdí, že je v právu
Rachel Canning tvrdí, že je v právu | Foto: Reuters

Sean a Elizabeth Canningovi netušili, čeho se od své dcery dočkají. Jejich verze příběhu zní poněkud odlišně. Dívka podle nich odešla z domu z vlastní vůle, protože nechtěla žít podle daných pravidel a pomáhat s domácností. Proto se odstěhovala ke svému příteli.

Komu dá soud za pravdu?

Teď po svých rodičích žádá pravidelné týdenní výživné ve výši 650 dolarů, což je v přepočtu necelých 13 tisíc korun. Dále chce zaplacení soukromé školy, přispívání do fondu na budoucí školné a samozřejmě i poplatky za advokáty a soudní řízení.

Rachel si také založila facebookovou stránku s názvem Education For Rachel (Vzdělání pro Rachel) na podporu svého soudního procesu, kde jí lidé vyjadřují podporu. Velmi často se ale přidávají i nesouhlasné komentáře.

Zdrcení rodiče chtějí svou dceru zpět
Zdrcení rodiče chtějí svou dceru zpět | Video: YouTube

Soudce Peter Bogaard ale případ smetl ze stolu s odůvodněním, že by potom každé dítě mohlo žalovat své rodiče jen proto, že mu nechtějí koupit nový telefon nebo Xbox.

"Milujeme naše dítě a chybí nám," řekl The Independent otec Rachel. "Zabíjí to mě i mou ženu. Chceme naše dítě zpátky doma. Nejsme na ni tvrdí, ale teď nás tahá k soudu. Je zhýčkaná, protože jsme jí platili účty a ona teď nechce žít doma podle našich pravidel."

Rachel se ale nehodlá vzdát a dál usiluje o rozhodnutí ve svůj prospěch. Případ se znovu dostane před soud 22. dubna.

 

Právě se děje

Další zprávy