Netradiční polská loterie. Vítěze zavřou na den do vězení

ČTK ČTK
21. 1. 2015 21:25
Zájemce, který se na den dobrovolně vzdá svobody, vyfasuje vězeňské oblečení a dozorci ho ubytují v oddělení pro nováčky
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Varšava - Ochutnat vězeňskou stravu nebo si pohovořit s vězni o životě za mřížemi bude moci v Polsku šťastlivec, který vyhraje den pobytu v nápravném zařízení. Tuto neobvyklou loterii pořádá varšavská pobočka polské vězeňské služby, informoval list Gazeta Wyborcza.

Zájemce bude čekat kromě ubytování v sektoru pro nováčky i oběd a tradiční hodinová vycházka po dvoře. "Chceme ukázat všední den ve vězení," říká Arleta Penconková z tiskového oddělení vězeňské služby.

Tento úřad připravil v únoru "dny otevřených dveří" ve věznicích ve Varšavě a i v jiných městech v Mazovském vojvodství. Zájemci se budou moci podívat třeba na oddělení pro nejnebezpečnější vězně, do podzemí největšího nápravného zařízení v Evropě nebo do káznice pro ženy.

Lidem, kteří se dobrovolně vydají do vězení, budou o své práci vyprávět dozorci, vychovatelé a psychologové. Promluvit si ale budou moci i se samotnými vězni, nicméně jak ujišťuje Penconková, ti nejnebezpečnější kriminálníci mezi nimi nebudou. "Půjde spíše o neplatiče alimentů a možná o odsouzené zloděje," řekla.

Lidé, kteří se chtějí vydat za mříže, mají vězeňské službě poslat přihlášku. A právě z nich bude vylosován šťastný výherce jednodenního pobytu ve vězení.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy