reklama
 
 

Vrah honduraské miss zabíjel ze žárlivosti. Hrozí mu 80 let

27. 11. 2014 12:54
Muž měl zavraždit sestru Miss Honduras kvůli tomu, že na večírku tančila s někým jiným. Z vraždy jsou obžalováni ještě tři komplicové.

Tegucigalpa - Honduraská prokuratura dnes obžalovala údajného vraha Miss Honduras Maríe José Alvaradové a její sestry Sofie Trinidad, jejichž těla nalezla policie minulý týden. Sofiin přítel se třemi dalšími komplici údajně vraždil ze žárlivosti. Hrozí mu až 80 let vězení.

Devatenáctiletá Alvaradová a její 23letá sestra zmizely v polovině listopadu jen krátce před tím, než měla honduraská královna krásy odletět do Londýna na soutěž Miss World. Po týdnu policie nalezla jejich těla se střelnými zraněními nedaleko městečka Santa Barbara, odkud ženy zmizely.

Policie od počátku podezřívala Sofiina přítele Plutarca R. Muž údajně vraždil kvůli tomu, že Sofie na večírku tančila s někým jiným. Miss Honduras se tak prý stala obětí spíše náhodou. Kromě Plutarca R. byli obžalováni ještě další tři muži, kteří údajně pomáhali s odklizením těl.

Osmimilionový Honduras je zemí zamořenou násilnou kriminalitou a má nejvyšší počet vražd v přepočtu na počet obyvatel na světě. Podle dubnové zprávy OSN je v tomto středoamerickém státě zavražděno průměrně 90,4 člověka na každých 100 tisíc obyvatel.

autor: ČTK | 27. 11. 2014 12:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama