Skandál na Miss. Selfie Izraelky a Libanonky je protiprávní

jaz
19. 1. 2015 15:08
Na fotografii ze soutěže krásy spolu pózují miss Libanon a miss Izrael, jejichž země jsou v letitém sporu. Libanonská média označila chování modelky za protiprávní.
Foto: Doron Matalon / Instagram

Miami (USA) – Saly Greige ze severu Libanonu, která je právě na mezinárodní soutěži Miss Universe v USA, má velké potíže kvůli zdánlivě nevinné fotografii. Je na ní vyfocená s dalšími soutěžícími v zákulisí, informoval deník The Telegraph.

Kromě miss Japonska a miss Slovinska se na fotce usmívá i miss Izrael, která selfie pořídila a následně publikovala na svém Instagramu. Dvou dívek pocházejících ze sousedících zemí si všimla i média, a zvláště ta libanonská, která Saly vytkla nevhodné chování na soutěži.

"Od prvního dne, co jsem dorazila na Miss Universe, jsem si dávala velký pozor, abych nebyla na nějaké fotce společně s miss Izrael. Ta se ale opakovaně se mnou pokoušela vyfotografovat," napsala na Facebook libanonská miss na svou obhajobu.

"Za vše může miss Izrael"

Nebyla to prý dobrovolná fotografie. Původně se totiž Greige chtěla zvěčnit pouze s miss Japonska a Slovinska, ale miss Izrael Doron Matalon se k nim na poslední chvíli přidala a sama pořídila společnou selfie.

To libanonská média ale nijak neuspokojilo, novináři dokonce označili počínání své královny krásy za protiprávní, protože mezi Izraelem a Libanonem panuje válečný stav. Libanonci totiž riskují vězení, pokud cestují nebo telefonují do Izraele, jehož produkty jsou v zemi rovněž zakázány.

"Nepřekvapuje mě to, ale je mi to líto. Škoda že nemůžeme odsunout nepřátelství stranou jen na tři týdny, abychom se mohly setkat s dívkami z celého světa, ale i ze sousední země," reagovala miss Izrael na prohlášení své soupeřky na Facebooku.

Miss Libanon to teď nebude mít ve své zemi lehké. Nejenže selfie s "nepřítelem" server The Daily Star označil jako protiprávní, navrhuje také, aby Saly Greige byl odebrán titul nejkrásnější ženy Libanonu.

 

Právě se děje

Další zprávy