Skejťáci vábí samičky vysokými skoky. Klip na skatepark v Sušici paroduje přírodopisné dokumenty

Magazín Magazín
Aktualizováno 26. 5. 2017 17:46
V Sušici otevřeli nový skatepark a k jeho propagaci zvolili osobitou prezentaci. Pod vedením režiséra Ladislava Plecitého vznikla zhruba čtyřminutová parodie na přírodopisné dokumenty o místní skejťácké komunitě. "Chtěl jsem jít hlavně proti tomu jak taková skejtová videa běžně vypadají,“ vysvětluje režisér, který chtěl ukázat skateboardisty jako normální kluky a holky. „A když přišlo zadání natočit nějaký 'dokument o skateparku', tak jsem si říkal že by mohlo být vtipné pojmout to opravdu jako přírodopisný dokument,“ dodává Plecitý. Klip namluvil známý herec a dabér Pavel Rímský a zahráli si v něm obyvatelé města Sušice a členové místní skejťácké komunity.
Námluvní tanec skejťáků a nakukující samička. Zábavný klip na skatepark | Video: Městské informační centrum Sušice
 

Právě se děje

před 19 minutami

Osm lidí, kteří sundávali v úřadech Macronovy portréty, dostalo pokuty

Soud v Paříži odsoudil k pokutě 500 eur (13 tisíc korun) každého z osmi ekologických aktivistů, kteří na začátku roku v úředních budovách několika obvodů francouzské metropole sundávali portréty prezidenta Emmanuela Macrona. Muže, který jejich počínání natáčel, osvobodil. Informují o tom francouzská média.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Výdaje na vědu v ČR loni vzrostly 102,8 miliardy, nejvíce na ni dali podnikatelé

Výdaje na výzkum a vývoj v České republice loni vzrostly meziročně o 12,3 miliardy na 102,8 miliardy korun. Podíl výdajů na hrubém domácím produktu (HDP) byl 1,93 procenta, Česko se tak přiblížilo průměru Evropské unie. Nadále ale zaostává za sousedními Rakouskem a Německem, které spolu se Švédskem a Dánskem vydávají jako jediné země EU na vědu více než tři procenta HDP. Informoval o tom Český statistický úřad.

Největší měrou se o nárůst výdajů zasloužily podnikatelské zdroje, z nichž se loni vynaložilo na vědeckou činnost téměř 60 miliard korun. Stát se v posledních letech podílí na financování domácího výzkumu a vývoje přibližně z jedné třetiny.

Výzkumu a vývoji se v ČR na konci loňského roku na plný či částečný úvazek věnovalo 113 500 lidí. Za posledních pět let jejich počet vzrostl zhruba o 20 tisíc.

Další zprávy