Rozzuřený skejťák rozbil čelní sklo luxusního McLarenu. Lidé na internetu řeší, jestli právem

pv
21. 7. 2016 15:24
Řidič McLarenu nezastavil na stopce a najel na přechodu do skejťáka. Následně na něj začal troubit a pokřikovat. To si mladík nenechal líbit a prolomil svým skejtem čelní sklo luxusního vozu. Lidé na internetu teď řeší, jestli je mladíkovo chování ospravedlnitelné.
Video:

Lidé by měli řešit problémy s klidnou hlavou. Zvláště když se jedná o dopravní nehody. To potvrdilo i video z amerického Denveru, které zachycuje mladíka, jak svým skateboardem rozbil čelní sklo luxusního McLarenu.

“Natáčel jsem západ slunce, když jsem viděl, jak McLaren projel bez zastavení značku stop a srazil na zem skejťáka, který přecházel," popisuje Paul Gonzo, který situaci natočil na svůj mobilní telefon.

"Řidič začal na mladíka troubit a spolujezdec pokřikovat, když tu slyším obří ránu a čelní sklo bylo úplně rozbité,” dodává autor videa. Mladík se následně dal na útěk a není jasné, jestli se mu podařilo rozzuřenému spolujezdci uprchnout.

Krátký záznam vidělo od nedělního uveřejnění více než tři a půl milionu lidí. A většina z nich se nemůže shodnout, jestli bylo mladíkovo chování ospravedlnitelné, nebo ne.

"No a co, že mu rozbil čelní sklo. V porovnání se ztrátou lidského života je to velmi malá škoda," popisuje například uživatel Ricky Bridges. "Jenom proto, že má nabušený fáro, neznamená, že může jezdit jako hulvát. Zasloužil si to," opírá se do řidiče další z diskutujících. "Každý, kdo obviňuje řidiče auta, je hlupák," oponuje jiný.

Na jedné věci se obě strany diskutujících jednoznačně shodují. Největším prohřeškem je, že autor videa natáčel celou situaci na výšku a navíc mu unikly důležité momenty. I proto se pod videem rozjela debata, podle které je možné, že se jedná o virální video a celá situace je nahraná.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Česko podepíše smlouvu na nákup dvanácti amerických vrtulníků ještě letos. Vyjdou na 14,5 miliardy korun

Stvrzení kontraktu do konce roku přislíbil ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). "Jsme ve fázi finalizace dohody. Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme smlouvu se Spojenými státy na nákup vrtulníků. Já se budu velmi těšit na dobu, až ty vrtulníky budou mít označení a znaky Armády České republiky," řekl Metnar.

O nákupu systému H1, který tvoří osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper, ministerstvo obrany rozhodlo v srpnu. V české armádě nahradí bitevní vrtulník Mi-24/35. Metnar řekl, že ho zaujala kompatibilita obou typů helikoptér, které mají 85 procent náhradních dílů společných, a také zbraňové vybavení a univerzálnost systémů.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata dodal, že dosavadní vrtulník Mi-24/35 významně zaostává v oblasti zbraňového vybavení, zbraňových systémů i systému vlastní ochrany. "Je to prostě jiná generace vrtulníků, je to zastaralé, je to něco jako Škoda 120 v porovnání s oktávkou," řekl Opata.

Vrtulníky Bell jsou podle něj velice pohyblivé s velmi významným výkonem motoru. "A hlavně mají to, co nás zajímá - komplexní zbraňový systém pro podporu pozemních sil. Na dnešním bojišti se prostě bez bojových vrtulníků nebo univerzálních neobejdete," řekl Opata.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy