Policie zatkla muže, kteří skočili z věže WTC v New Yorku

ČTK ČTK
26. 3. 2014 9:04
Čtyři muži, kteří skočili padákem z Freedom Tower v New Yorku, se dobrovolně přihlásili na policii.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

New York - Newyorské policii se přihlásili čtyři muži, kteří loni v září skočili padákem z nedokončené věže nového Světového obchodního střediska (WTC). Zprávu přinesl v pondělí deník New York Times.

Zatímco jeden muž hlídkoval, podařilo se třem dalším vystoupat ve tři hodiny ráno na nejvyšší budovu ve Spojených státech, vysokou 594 metrů, a to bez jediné kontroly.

"Prostě jsme tam jen tak vešli. A to by měla být nejbezpečnější budova na světě," vyjádřil podiv nad chabými bezpečnostními opatřeními jeden z parašutistů.

Chybné zabezpečení

Teprve po seskoku padákem z vrcholu věže muže zpozoroval hlídač protilehlé budovy a informoval policii. Té se však nepodařilo zadržet parašutisty ihned, na stopu se jim dostala až po několikaměsíčním pátrání. Muži se v pondělí policii raději sami přihlásili. Nyní jim hrozí obvinění z porušování domovní svobody.

Seskok padákem z Freedom Tower v New Yorku
Seskok padákem z Freedom Tower v New Yorku | Video: YouTube

Pochybnosti o bezpečnosti nedostavěné budovy se objevily už minulý týden. Tehdy se podařilo šestnáctiletému chlapci překonat plot a dostat se po lešení a eskalátorech až na špičku budovy. Zadržen byl až po dvou hodinách.

"One World Trade Center", hlavní věž nového Světového obchodního centra stojí na místě budov, které se zřítily po teroristickém útoku z 11. září 2001. Věž by měla být dokončena ještě tento rok.

 

Právě se děje

Další zprávy