Policie zatkla muže, kteří skočili z věže WTC v New Yorku

ČTK ČTK
26. 3. 2014 9:04
Čtyři muži, kteří skočili padákem z Freedom Tower v New Yorku, se dobrovolně přihlásili na policii.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

New York - Newyorské policii se přihlásili čtyři muži, kteří loni v září skočili padákem z nedokončené věže nového Světového obchodního střediska (WTC). Zprávu přinesl v pondělí deník New York Times.

Zatímco jeden muž hlídkoval, podařilo se třem dalším vystoupat ve tři hodiny ráno na nejvyšší budovu ve Spojených státech, vysokou 594 metrů, a to bez jediné kontroly.

"Prostě jsme tam jen tak vešli. A to by měla být nejbezpečnější budova na světě," vyjádřil podiv nad chabými bezpečnostními opatřeními jeden z parašutistů.

Chybné zabezpečení

Teprve po seskoku padákem z vrcholu věže muže zpozoroval hlídač protilehlé budovy a informoval policii. Té se však nepodařilo zadržet parašutisty ihned, na stopu se jim dostala až po několikaměsíčním pátrání. Muži se v pondělí policii raději sami přihlásili. Nyní jim hrozí obvinění z porušování domovní svobody.

Seskok padákem z Freedom Tower v New Yorku
Seskok padákem z Freedom Tower v New Yorku | Video: YouTube

Pochybnosti o bezpečnosti nedostavěné budovy se objevily už minulý týden. Tehdy se podařilo šestnáctiletému chlapci překonat plot a dostat se po lešení a eskalátorech až na špičku budovy. Zadržen byl až po dvou hodinách.

"One World Trade Center", hlavní věž nového Světového obchodního centra stojí na místě budov, které se zřítily po teroristickém útoku z 11. září 2001. Věž by měla být dokončena ještě tento rok.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušený. Kamiony ve směru na Brno stojí od 161. kilometru. Průjezdný není ani směr na Prahu, kde byla po ránu kolona zhruba 12 kilometrů dlouhá. Policisté provoz odklání mezi exity 168 a 178. Na objízdných trasách, které vedou po silnici II/602, se nyní v ranní špičce tvoří kolony a řidiči se musí připravit na zdržení, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie rovněž kolem 8:00 na svém twitteru uvedla, že se uklízí vysypaný náklad a následně bude nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie dnes ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy