Jak se bojuje uměním proti sexuálnímu obtěžování žen?

pej
14. 3. 2014 7:40
Americká umělkyně upozorňuje kresbami v ulicích amerických měst na problematiku sexuálního obtěžování žen.
Stop Telling Women to Smile
Stop Telling Women to Smile | Foto: Kickstarter.com

New York - Tatyana Fazlalizadeh z Brooklynu se snaží bojovat uměním proti sexuálnímu obtěžování žen. Vytvořila sbírku portrétů žen s názvem "Stop Telling Women to Smile" (Přestaňte říkat ženám, aby se usmály).

Na kresbách jsou znázorněny ženy, doposud to byly hlavně Tatyaniny přítelkyně či známé, které mají zkušenosti se sexuálním obtěžováním na ulici. Portréty jsou zároveň doplněny krátkým heslem, inspirovaným příběhem každé z žen.

Tatyana Fazlalizadeh proti sexuálnímu obtěžování žen
Tatyana Fazlalizadeh proti sexuálnímu obtěžování žen | Video: YouTube

První kresba vznikla na jaře v roce 2012 a posléze k nim Tatyana přidala několik dalších, které formou plakátu vystavovala na ulicích Brooklynu a Filadelfie.

Na webu Kickstrater.com zároveň vybírala peníze na to, aby mohla projekt představit i v dalších amerických městech. Na uskutečnění svého plánu potřebovala 15 tisíc dolarů, nakonec ale vybrala dvojnásobnou částku.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Basketbalisté Brooklynu vyhráli v NBA osmý zápas za sebou

Basketbalisté Brooklynu vyhráli v NBA osmý zápas za sebou a po domácím vítězství 129:92 nad Orlandem stále dotírají na lídra Východní konference Philadelphii. Sixers se v čele tabulky udrželi díky výhře 111:97 nad Dallasem. Při shodném počtu 22 vítězství mají oproti Nets na kontě o jednu porážku méně.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Orlando 129:92, Denver - Washington 110:112, Memphis - LA Clippers 122:94, Milwaukee - New Orleans 129:125, New York - Sacramento 140:121, Philadelphia - Dallas 111:97.

Další zprávy