FOTO Vražda v metru. Muž chce zastavit násilí ve filmech

Jon Burgerman
Jon Burgerman v New Yorku
Jon Burgerman v New Yorku
Jon Burgerman v New Yorku
Jon Burgerman v New Yorku
Foto: Jon Burgerman
pej
4. 3. 2014 10:52
Britský umělec Jon Burgerman vytvořil kolekci snímků, na kterých pózuje před plakáty k hollywoodským filmům. Neobvyklou formou se snaží upozornit na problematiku propagace násilí na veřejném prostoru.

New York – Čtyřiatřicetiletý Jon Burgerman vytvořil kolekci fotografií s názvem Head Shots. Na snímcích pózuje před filmovými plakáty a pomocí Photoshopu přidané červené barvy vytváří dojem, že je zastřelen filmovým hrdinou.  

Britský umělec žijící momentálně v New Yorku se tímto způsobem snaží upozornit na přílišné násilí v hollywoodských filmech. Nápad na vytvoření cyklu fotografií vznikl po jeho návratu z jihokorejského Soulu, kde byl pořízen i jeden z jeho snímků.

"Udivilo mne, jak běžné je používat podobný způsob reklamy ve veřejných prostorech, na které se známí lidé ohánějí vraždícími nástroji," řekl umělec pro Daily Mail.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy