FOTO Vražda v metru. Muž chce zastavit násilí ve filmech

Foto: Jon Burgerman
pej
4. 3. 2014 10:52
Britský umělec Jon Burgerman vytvořil kolekci snímků, na kterých pózuje před plakáty k hollywoodským filmům. Neobvyklou formou se snaží upozornit na problematiku propagace násilí na veřejném prostoru.

New York – Čtyřiatřicetiletý Jon Burgerman vytvořil kolekci fotografií s názvem Head Shots. Na snímcích pózuje před filmovými plakáty a pomocí Photoshopu přidané červené barvy vytváří dojem, že je zastřelen filmovým hrdinou.  

Britský umělec žijící momentálně v New Yorku se tímto způsobem snaží upozornit na přílišné násilí v hollywoodských filmech. Nápad na vytvoření cyklu fotografií vznikl po jeho návratu z jihokorejského Soulu, kde byl pořízen i jeden z jeho snímků.

"Udivilo mne, jak běžné je používat podobný způsob reklamy ve veřejných prostorech, na které se známí lidé ohánějí vraždícími nástroji," řekl umělec pro Daily Mail.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů, uvedl iRozhlas.cz. Zásah podle serveru souvisí s kauzou nemocničních zakázek.

před 38 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

před 46 minutami

Útok Afghánce na severu Rakouska má druhou oběť, zemřel zaměstnanec ubytovny

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. V pátek to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy