VIDEO Žena porodila na ulici v New Yorku. Asistovalo 40 lidí

jaz
28. 2. 2014 10:13
Mladá Američanka přivedla na svět své třetí dítě přímo v ulicích N.Y., kde jí asistovalo na 40 kolemjdoucích.
Polly McCourt
Polly McCourt | Foto: youtube

New York - Těhotná Polly McCourt právě vyšla ze svého bytu na Manhattanu, když jí ve vstupní hale domu praskla plodová voda. Tím se začala odehrávat scéna jako z hollywoodského filmu.

Žena ještě stihla poprosit vrátného, aby jí pomohl přivolat taxík, který by ji odvezl do nedaleké nemocnice, kvůli dopravní špičce se ale odvozu nedočkala.

Udělala na ulici sotva pár kroků, když pochopila, že se miminko dere na svět nečekaně rychle. Během pár okamžiků a za asistence kolemjdoucích porodila zdravou holčičku přímo na rohu 68. a 3. Avenue.

O ženu se postarali náhodní kolemjdoucí.
O ženu se postarali náhodní kolemjdoucí. | Video: youtube

Přihlížející přivolali záchranku, zatímco se snažili udržet miminko v teple. Žena, která mamince věnovala vlastní kabát, se dočkala úžasné odměny, když po ní Polly McCourt z vděčnosti pojmenovala svou dceru Isabelle.

"Musela se vrátit domů bez kabátu," řekla Daily News Polly, která si přála ženu znovu vidět a za vše jí poděkovat. "Dala mému muži telefonní číslo, ale on ho v tom zmatku ztratil."

Pár minut po narození holčičky dorazil na místo i vyděšený tatínek Cian McCourt, který netušil, že najde svou manželku na chodníku s novorozenou holčičkou v náručí. Obě byly nakonec převezeny do nemocnice a podle lékařů jsou v naprostém pořádku.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Plzeňská práva od ledna povede bývalý ústavní soudce Stanislav Balík

Novým děkanem Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni bude v dalších čtyřech letech pedagog, advokát a bývalý soudce Ústavního soudu Stanislav Balík. Rozhodlo o tom 15 ze 16 hlasů členů akademického senátu fakulty. Balík byl jediným kandidátem. Po jmenování děkanem povede fakultu od 25. ledna 2020, řekla mluvčí ZČU Šárka Stará.

Balík, narozený v roce 1956, absolvoval v roce 1979 Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a v roce 1981 obor archivnictví na Filozofické fakultě stejné univerzity. Do roku 1989 pracoval jako podnikový právník, poté se věnoval advokacii. V letech 2002 až 2003 vedl Českou advokátní komoru. V roce 2004 byl jmenován soudcem Ústavního soudu ČR. Po desetiletém mandátu se vedle akademického působení vrátil k advokacii.

Funkci Balík převezme po děkanovi Janu Paulym, který fakultu vede od ledna 2012 a kandidovat už nemohl.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Federer se zúčastní tenisového turnaje na OH v Tokiu

Grandslamový rekordman Roger Federer potvrdil, že se příští rok v Tokiu hodlá zúčastnit popáté v kariéře olympijského tenisového turnaje. Zlato z olympijské dvouhry je jedinou velkou trofejí, která fenomenálnímu Švýcarovi ve sbírce chybí.

"Posledních pár týdnů, možná spíš měsíců, jsem se bavil se svým týmem o tom, co mám dělat příští rok v létě mezi Wimbledonem a US Open. Nakonec rozhodlo moje srdce o tom, že bych chtěl ještě jednou hrát na olympiádě," uvedl dnes během sponzorské akce v Tokiu Federer, jenž krátce po skončení tenisového turnaje na OH oslaví devětatřicáté narozeniny.

Federer se poprvé představil pod pěti kruhy v Sydney v roce 2000, kde skončil čtvrtý. O čtyři roky později, kdy byl stejně jako v Pekingu 2008 vlajkonošem švýcarské výpravy, ho nečekaně ve 3. kole vyřadil Tomáš Berdych. V Číně získal Federer zlato ve čtyřhře po boku Stana Wawrinky, v Londýně 2012 prohrál na trávě ve Wimbledonu finále s Andym Murraym a před třemi lety v Riu de Janeiro nestartoval kvůli zranění kolena.

Další zprávy