Dokument, který obsahuje radu o plenách, zahrnuje také další rady, jak udržovat co nejpřísnější hygienu na palubách letadel, která létají z a do vysoce rizikových oblastí.
Zaměstnanci aerolinek by tak měli mít nejen ochrannou roušku, ale také dvojité ochranné rukavice, ochranné brýle, jednorázové čepice a jednorázové ochranné oblečení, píše například americký zpravodajský web CNN.
Na méně rizikových letech by podle dokumentu Správy čínského civilního letectví měla mít posádka letu vyhrazenou vlastní toaletu a pečlivě ji čistit před a po každém použití.
Doporučení na omezení návštěv toalety a nošení plenek vyvolalo vlnu debat a informaci sdílely zpravodajské weby po celém světě. Americký web nicméně připomíná, že skutečnost, že toalety v letadlech bývají místem s největším výskytem bakterií, není žádná novinka.
Dává příklad ženy, která v srpnu cestovala z Itálie do Jižní Koreje a nakazila se koronavirem právě během několikahodinové cesty. Toalety v letadle byly totiž jediným místem, kde neměla respirátor N95, a je tak docela možné, že virus chytla právě tam.
Některé společnosti se již před pandemií koronaviru zabývaly vývojem samočistících toalet do letadel. Jednou z nich je i japonská aerolinka ANA, která začátkem roku testovala prototyp bezdotykových dveří na toaletu.
Boeing si zase přihlásil patent na samočistící toaletu, využívající UV záření, jež má zničit až 99 procent choroboplodných zárodků.