V Hongkongu došly vánoční stromky, jedle tu stojí až 50 tisíc korun

ČTK ČTK
8. 12. 2020 9:27
Po toaletním papíru se Hongkong kvůli pandemii covidu-19 potýká s dalším nedostatkem. V jednom z nejdražších měst světa z hlediska životních nákladů se nedostává vánočních stromků.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Sedm a půl milionu obyvatel města tráví kvůli koronavirovým omezením více času doma. To vedlo mimo jiné i ke skupování jedlí. Mnoho prodejců je vyprodalo do konce listopadu.

Uživatelé sociálních sítí hojně sdíleli fotografii 180 centimetrů vysokého stromku, který se prodával za 16 800 hongkongských dolarů (47 400 Kč), tedy dvacetinásobek běžné ceny.

Hongkong zakouší čtvrtou vlnu šíření nákazy, připomíná agentura Reuters. Tamní vláda zavedla přísnější pravidla sociálního odstupu. Pod hrozbou pokuty 5000 hongkongských dolarů (přes 14 000 Kč) se nemohou sejít více než dvě osoby.

Úřady naposledy ohlásily 78 nových případů infekce. Celkem se koronavirem od počátku pandemie nakazilo 6976 lidí, z nichž 112 zemřelo.

Mohlo by vás zajímat: Letos bude mít zlaté prasátko roušku

A bude mít ty zahnutý zuby nahoru? Ne, letos bude mít zlaté prasátko roušku | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 19 minutami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy