Australská rodina našla doma na vánočním stromku koalu, žvýkal umělohmotné větve

Magazín Magazín
3. 12. 2020 12:04
McCormickovi opustili rodinný dům v hlavním městě Austrálie jen na pár hodin. Když se navečer vrátili domů, našli na vánočním stromku netradiční ozdobu - živého medvídka koalu.
Foto: 13000Koalaz

Šestnáctiletá Taylah odešla z domu ve středu kolem třetí hodiny odpolední jako poslední. Zkontrolovala, že pes je na zahradě, zavřela zadní dveře a pozhasínala.

Když se ale o tři hodiny později vrátila celá rodina, bylo v domě něco jinak. "Pes okamžitě běžel k vánočnímu stromku a očichával ho, mámě to hned přišlo divné," cituje dívku deník The Guardian. "Na zemi ležely vánoční ozdoby a nahoře na stromku seděl koala."

Zvíře bylo zamotané do vánočních světel, a přestože se jednalo o starý umělohmotný strom, koala pár větviček rozžvýkal v domnění, že se jedná o potravu.

Amanda McCormicková, matka Taylah, byla v šoku. Nejdřív si myslela, že se jedná o vtip v podobě plyšové hračky, kterou na ni narafičilo některé z jejích dětí.

Rodina přiznala, že koaly našla ve svých stromech na zahradě již dříve, ale ještě nikdy jim nevlezli domů, natož na vánoční strom. McCormickovi zavolali do odchytové stanice, kde pracovníkům museli celý příběh detailně vyprávět, protože pečovatelům se historka zdála poněkud přitažená za vlasy.

Dcera s matkou se "úlovkem" později pochlubily na sociálních sítích. Fotky i video se okamžitě staly virálem. "Je to pro nás nezapomenutelný zážitek. Tohle byl fakt špatný rok, tak tohle bylo aspoň něco pěkného," dodala Amanda.

Mohlo by vás zajímat: Melania Trumpová naposledy zdobila vánoční strom v Bílém domě

Tohle jí chybět nebude: Melania Trump naposledy vánočně vyzdobila Bílý dům | Video: Twitter/Melania Trump
 

Právě se děje

před 18 minutami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
před 57 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy