Australská rodina našla doma na vánočním stromku koalu, žvýkal umělohmotné větve

Magazín Magazín
3. 12. 2020 12:04
McCormickovi opustili rodinný dům v hlavním městě Austrálie jen na pár hodin. Když se navečer vrátili domů, našli na vánočním stromku netradiční ozdobu - živého medvídka koalu.
Foto: 13000Koalaz

Šestnáctiletá Taylah odešla z domu ve středu kolem třetí hodiny odpolední jako poslední. Zkontrolovala, že pes je na zahradě, zavřela zadní dveře a pozhasínala.

Když se ale o tři hodiny později vrátila celá rodina, bylo v domě něco jinak. "Pes okamžitě běžel k vánočnímu stromku a očichával ho, mámě to hned přišlo divné," cituje dívku deník The Guardian. "Na zemi ležely vánoční ozdoby a nahoře na stromku seděl koala."

Zvíře bylo zamotané do vánočních světel, a přestože se jednalo o starý umělohmotný strom, koala pár větviček rozžvýkal v domnění, že se jedná o potravu.

Amanda McCormicková, matka Taylah, byla v šoku. Nejdřív si myslela, že se jedná o vtip v podobě plyšové hračky, kterou na ni narafičilo některé z jejích dětí.

Rodina přiznala, že koaly našla ve svých stromech na zahradě již dříve, ale ještě nikdy jim nevlezli domů, natož na vánoční strom. McCormickovi zavolali do odchytové stanice, kde pracovníkům museli celý příběh detailně vyprávět, protože pečovatelům se historka zdála poněkud přitažená za vlasy.

Dcera s matkou se "úlovkem" později pochlubily na sociálních sítích. Fotky i video se okamžitě staly virálem. "Je to pro nás nezapomenutelný zážitek. Tohle byl fakt špatný rok, tak tohle bylo aspoň něco pěkného," dodala Amanda.

Mohlo by vás zajímat: Melania Trumpová naposledy zdobila vánoční strom v Bílém domě

Tohle jí chybět nebude: Melania Trump naposledy vánočně vyzdobila Bílý dům | Video: Twitter/Melania Trump
 

Právě se děje

před 1 minutou

V Anglii a Walesu se konají místní volby, nového starostu vybírají i v Londýně

Na mnoha místech Anglie a Walesu se dnes konají místní volby. Nového starostu si zvolí i obyvatelé Londýna. Skotové a Velšané si vyberou i své zástupce v regionálních parlamentech. Velká pozornost je upřena hlavně na skotské volby, které by mohly napovědět, zda je reálné další referendum o nezávislosti Skotska. Volební místnosti se za přísných protiepidemických opatření otevřou v 07:00 místního času (08:00 SELČ) a uzavřou se ve 22:00 (23:00 SELČ).

Británii čeká skutečný supervolební čtvrtek. Místních voleb bude rekordní počet, protože ty které se měly konat před rokem, byly odloženy kvůli koronavirové pandemii. Nově obsazena po dnešku musí být zhruba 5000 křesel ve 145 místních radách jenom v Anglii, kde se bude rovněž volit přímo 14 starostů, včetně toho londýnského.

Zdroj: ČTK
před 3 minutami

Jižní Karolína zavádí popravy zastřelením, nemá totiž dost smrtících injekcí

Sněmovna reprezentantů amerického státu Jižní Karolína ve středu schválila zastřelení coby jednu z metod popravy. Stalo se tak kvůli nedostatku látek používaných ve smrtících injekcích. Tento stát, který v minulosti patřil mezi části Spojených států s nejvyššími počty poprav, je chce znovu vykonávat ve větším měřítku, napsala agentura AP.

Podle nově schváleného zákona si zločinci odsouzení k smrti v případě, kdy nebude k dispozici smrtící injekce, budou muset vybrat mezi popravou na elektrickém křesle a zastřelením. AP připomíná, že kromě Jižní Karolíny popravuje vězně na elektrickém křesle osm dalších států, hrdelní trest zastřelením nyní umožňují vykonávat zákony tří států. Poprava se v Jižní Karolíně naposledy konala před deseti lety.

Zdroj: ČTK
Další zprávy