Bojíte se zombie nebo mimozemšťanů? Nechte se pojistit

ČTK ČTK
19. 7. 2014 8:33
Dále je možné pojištění proti napadení duchem nebo kousnutí upírem či vlkodlakem.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Uzavřít pojištění pro auto, dům nebo sebe pro případ úrazu je běžnou praxí.

Některé pojišťovny ale nabízejí i možnost pojistit se proti ztrátě chuti, pokousání upírem nebo únosu mimozemšťany a nachází řadu zájemců, řekl analytik poradenské společnosti Broker Trust Dušan Šídlo.

Britský pojišťovací dům Lloyd´s nabízí pojištění pro případ kousnutí upírem, vlkodlakem nebo zombie.

Když v roce 2012 pokousal v Miami jistý zdrogovaný muž jiného muže a světem se začaly šířit zprávy o útoku zombie, pojistku několik lidí uzavřelo.

Skotská společnost Jacobite Cruises, která provozuje plavbu na jezeře Loch Ness, je zase pojištěna na v přepočtu 30 milionů korun pro případ, že by některou loď poškodila Lochnesska.

"Bylo by hloupé, kdyby k tomu došlo a my nebyli pojištěni," tvrdila loni opatrná majitelka Freda Newtonová.

Přes dvacet tisíc lidí zaplatilo necelých dvacet dolarů (400 Kč) americké pojišťovně Saint Lawrence Agency, která se zavázala pokrýt škody způsobené únosem mimozemšťany, a to až do výše deseti milionů dolarů (200 milionů korun).

Muž se nechal pojistit na napadení duchem

Stanice BBC před lety informovala o majiteli hostince Royal Falcon Hotel v anglickém Suffolku, který se pojistil pro příležitost, že v hotelu někoho usmrtí či zraní duch.

Na jeho obranu je třeba dodat, že budova je přes 500 let stará a leží vedle hřbitova.

Nepojišťují se jen vrcholoví sportovci, ale také jejich fanoušci. Jeden britský milovník fotbalu v roce 2006 uzavřel pojištění, kdyby utrpěl vážné trauma, když Anglie nepostoupí ze základní skupiny mistrovství světa ve fotbale.

Anglie se tehdy dostala až do čtvrtfinále a fanoušek nárok na pojistné plnění nepodal.

Mnozí se pojistky snaží využít k nekalému obohacení. Nechvalně proslulou se takto stala americká seniorka Isabela Parkerová, která předstírala pády na zem například v obchodech a žalovala pak jejich majitele, že nechali kluzký povrch.

Za sedm let provedla okolo pěti desítek pádů a vysoudila půl milion dolarů. Soud ji nakonec poslal na čtyři roky do domácího vězení za podvod.

"Na českém pojistném trhu to až tak divoké s pojišťováním všeho možného či spíše nemožného není. Ale i tak se můžeme potkat s některými netradičními pojistkami.

Jde například o pojištění únosu, pojištění proti špatnému počasí, pro případ vícečetných porodů, pro případ zrušení svatby, nebo o speciální pojištění horních končetin," upozornil Šídlo.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Rusko zahájilo trestní stíhání kvůli odstranění Koněvovy sochy

Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní stíhání kvůli odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva v Praze. Podle agentury TASS to v pátek oznámila mluvčí výboru Světlana Petrenková. Radnice Prahy 6 sochu nechala odstranit minulý pátek.

Ruská diplomacie ve čtvrtek záležitost označila za zločin, který nezůstane bez odpovědi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy