Pochod zombie: Oživlé mrtvoly soutěžily v pojídání mozků

Pochod zombie: Oživlé mrtvoly soutěžily v pojídání mozků
Zombie v New Yorku
Zombie v New Yorku
Zombie v New Yorku
Zombie v New Yorku
Foto: Reuters
jaz
3. 7. 2014 11:23
V Americe se opět konala akce pro fanoušky zombie, kteří se prošli New Yorkem v maskách a soutěžili o tisíce korun.

New York – Coney Island se ve středu proměnil v děsivé místo plné oživlých mrtvol. Konala se tam každoroční akce s názvem Zombie Takeover of Coney Island, kam se sjely stovky příznivců této strašidelné zábavy.

Na zombie čekal bohatý celodenní program v podobě soutěží, setkání s profesionálními maskéry i samotný pochod městem.

Účastníci soutěžili například v pojídání lidského mozku, který byl ve skutečnosti mozkem z prasete. Vítěz získal 200 dolarů (cca čtyři tisíce korun) a stehenní kost osudu, díky které mohl jít v čele průvodu.

Akci pořádá společnost NYC Zombie Crawl, která nabízí profesionální make-up a organizuje setkání zombie fanoušků. Jejích služeb často využívají filmoví tvůrci.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy