Záhada UFO u Boskovic pokračuje. Ke kruhům se hlásí vtipálci

Magazín Magazín
2. 7. 2014 11:46
Boskovická firma se nepřímo přiznala, že obrazce v poli jsou návrhem jejího nového loga. Později dodala, že se z její strany jednalo o pouhý žert a s kruhy nemá nic společného.
Obrazec v obilí u Boskovic na Blanensku.
Obrazec v obilí u Boskovic na Blanensku. | Foto: J. Parma a L. Sušil, www.boskovice.cz

Boskovice - Okurková sezona vrcholí, a tak novináři nepohrdnou ani kruhy v obilí. Chvilku to vypadalo, že obrazec v Boskovicích již má své rozluštění.

"I mimozemšťani jsou našimi spokojenými zákazníky! Líbí se vám návrh našeho nového loga?" objevilo se na facebookových stránkách firmy Disk Boskovice.

Aktuálně.cz proto zavolalo jednateli firmy Petru Krkavcovi. Na dotaz, zda jde z jejich strany o pouhý žert, nebo jsou-li doopravdy autory tajemných kruhů, odpověděl pobavěně, že už mu volala televize i několik píšících novinářů.

Firma si chtěla jen otestovat dosah a sílu svých facebookových stránek. "Na to, že je doba dovolených, prázdnin a festivalů, tak ten ohlas byl obrovský," sdělil.

Byl to jen žert

Hláška na sociální sít byla jen žertem, který je napadl vzhledem podobnosti obrazce s jejich logem. Část firmy navíc sídlí v Boskovicích.

"Když jsem ten obrazec v obilí viděl, přišlo mi to jako geniální marketingový nápad. Bohužel nás ale už nějaký kreativec předběhl," řekl se smíchem v hlase.

Na přímý dotaz, zda s kruhy nemají nic společného, odpověděl: "Ne, skutečně se tím nehlásíme k autorství a opravdu jsme je v tom poli neudělali."

Útvar se na polích u Boskovic objevil krátce před Mezinárodním dnem UFO, jenž připadá na 2. července.  Po neznámých tvůrcích momentálně pátrá policie. Soukromému zemědělci, na jehož poli tajemné obrazce vznikly, totiž způsobili škodu 20 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy