Záhada UFO u Boskovic pokračuje. Ke kruhům se hlásí vtipálci

Magazín Magazín
2. 7. 2014 11:46
Boskovická firma se nepřímo přiznala, že obrazce v poli jsou návrhem jejího nového loga. Později dodala, že se z její strany jednalo o pouhý žert a s kruhy nemá nic společného.
Obrazec v obilí u Boskovic na Blanensku.
Obrazec v obilí u Boskovic na Blanensku. | Foto: J. Parma a L. Sušil, www.boskovice.cz

Boskovice - Okurková sezona vrcholí, a tak novináři nepohrdnou ani kruhy v obilí. Chvilku to vypadalo, že obrazec v Boskovicích již má své rozluštění.

"I mimozemšťani jsou našimi spokojenými zákazníky! Líbí se vám návrh našeho nového loga?" objevilo se na facebookových stránkách firmy Disk Boskovice.

Aktuálně.cz proto zavolalo jednateli firmy Petru Krkavcovi. Na dotaz, zda jde z jejich strany o pouhý žert, nebo jsou-li doopravdy autory tajemných kruhů, odpověděl pobavěně, že už mu volala televize i několik píšících novinářů.

Firma si chtěla jen otestovat dosah a sílu svých facebookových stránek. "Na to, že je doba dovolených, prázdnin a festivalů, tak ten ohlas byl obrovský," sdělil.

Byl to jen žert

Hláška na sociální sít byla jen žertem, který je napadl vzhledem podobnosti obrazce s jejich logem. Část firmy navíc sídlí v Boskovicích.

"Když jsem ten obrazec v obilí viděl, přišlo mi to jako geniální marketingový nápad. Bohužel nás ale už nějaký kreativec předběhl," řekl se smíchem v hlase.

Na přímý dotaz, zda s kruhy nemají nic společného, odpověděl: "Ne, skutečně se tím nehlásíme k autorství a opravdu jsme je v tom poli neudělali."

Útvar se na polích u Boskovic objevil krátce před Mezinárodním dnem UFO, jenž připadá na 2. července.  Po neznámých tvůrcích momentálně pátrá policie. Soukromému zemědělci, na jehož poli tajemné obrazce vznikly, totiž způsobili škodu 20 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Evropská komise se chce zabývat českými kvótami na potraviny, nesmějí narušit volný pohyb zboží

Evropská komise hodlá podrobně prozkoumat povinné kvóty na prodej českých potravin, pokud návrh zákona v současnosti schvalovaný parlamentem vstoupí v platnost. Novinářům to ve čtvrtek řekla mluvčí exekutivy Evropské unie, podle níž norma nesmí být v rozporu s pravidly volného pohybu zboží ani diskriminovat žádné výrobce. Pokud by zákon začal platit a porušoval unijní normy, Česku by hrozila žaloba a vysoké pokuty.

Podle návrhu novely zákona o potravinách, která ve středu prošla Poslaneckou sněmovnou, by od příštího roku prodejny potravin o ploše nad 400 metrů čtverečních musely u některých druhů potravin prodávat minimálně 55 procent českých produktů. O normě nyní bude jednat Senát, který se podle zástupců nejsilnějších klubů chystá kvóty patrně odmítnout.

"V tomto případě, který se týká nabídky potravin, je zcela zásadní zachovat volný pohyb potravinářských produktů v rámci jednotného trhu," prohlásila dnes mluvčí Evropské komise. Brusel podle ní sleduje vývoj kolem české novely, podrobně analyzovat ji však bude až v případě, pokud vstoupí v platnost. Mluvčí nicméně podotkla, že kdykoliv nějaká země zavádí nějaké regulace prodeje, musí zajistit, aby byla "nutná, vyvážená a nikoho nediskriminovala".

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soudce pustil z vazby ženu obviněnou z krádeže laptopu Pelosiové

Americký soudce rozhodl propustit z vazby Riley June Williamsovou, která je obviněna z podílu na krádeži laptopu z kanceláře předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové při nedávném útoku na Kapitol. Podle soudního rozhodnutí musí 22letá žena zůstat pod dohledem své matky, nesmí cestovat a v pondělí se má dostavit k federálnímu soudu ve Washingtonu k projednání případu.

Williamsová je z Pensylvánie a obviněna je z krádeže, bránění spravedlnosti, nepovoleného vstupu a výtržnictví spáchaného na půdě Kapitolu. Podle soudce Martina Carlsona jde o vážná obvinění. Ve prospěch Williamsové podle něj svědčí její dosud čistý trestní rejstřík.

Příznivci minulého prezidenta Donalda Trumpa vnikli do Kapitolu 6. ledna, kdy se sešly obě komory Kongresu k poslednímu stvrzení výsledku listopadových prezidentských voleb. Několik hodin tam rabovali, zákonodárci se museli ukrývat na bezpečném místě. Federální úřad pro vyšetřování se nyní snaží výtržníky identifikovat, Williamsovou údajně poznal na jednom ze zveřejněných videí její bývalý partner. Tvrdil, že žena doufala, že se jí podaří laptop Pelosiové prodat ruské tajné službě. Na videu je žena podobná Williamsové zachycená, jak volá na výtržníky, aby šli po schodech nahoru. Na jiném snímku je ji vidět, jak vychází z Pelosiové kanceláře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy