reklama
 
 

Muži se fotili v pasti na krokodýly. Ti lidi aspirují na idioty století, nechápe starostka

25. 10. 2017 7:19
Skupina mužů udělala něco, nad čím zůstává rozum stát. Vplavala do krokodýlí pasti s návnadou nastražené nedaleko místa posledního smrtelného útoku krokodýla na člověka v australském Queensland. Vyfotili se a snímky sdíleli na sociálních sítích. Starostka města Douglas Shire Julia Leuová nemohla věřit svým očím.

Fotografie z australského Queenslandu zachycuje muže plavající kolem krokodýlí pasti v podobě velké drátěné klece, dokonce pak pózující uvnitř. Snímky se objevily na internetu, následně o nich informoval místní i světový tisk.

"Naprosto mě to šokovalo," prohlásila starostka města Douglas Shire Julia Leuová v rozhovoru s australskou rozhlasovou stanicí ABC. "Tohle je neuvěřitelně pitomé a nebezpečné chování. Říkám si, jestli ti lidé usilují o titul nebo cenu idiota století," dodala.

Past byla nastražena nedaleko pobřežního kotviště u Port Douglasu, kde před dvěma týdny zabil 4,3 metru dlouhý krokodýl devětasedmdesátiletou ženu. Tato oblast je známým místem, kde žijí slanovodní krokodýli.

Ministr životního prostředí státu Queensland Steven Miles uvedl, že muži museli vplavat do pasti přímo pod nápisem, který varuje, že jakkoli manipulovat s pastí je nelegální a hrozí za to vysoké pokuty. Ale samotné plavání dovnitř nezákonné není - jen velmi nebezpečné.

"Proplavali dovnitř a vlezli tam, kam dáváme návnadu. Za dobu, co jsem ministrem životního prostředí, už jsem viděl dost nehorázné věci, ale tahle je všechny trumfne," řekl Miles novinářům.

autoři: ČTK, Magazín | 25. 10. 2017 7:19

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama