Před bouří prchají v Texasu i domácí zvířata, k domům se naopak stahují krokodýli

ČTK Magazín ČTK, Magazín
28. 8. 2017 18:32
Internet obdivuje německého ovčáka Otise, jenž se dokázal evakuovat v chaosu texaských záplav i s pytlem granulí v tlamě. Varuje také před krokodýly, kteří se stoupající hladinou budou hledat vyšší polohy. Na internetu se objevují snímky zachycující krokodýly na příjezdové cestě k domu, poblíž vstupních schodů i pod auty.
Tropická bouře Harvey v Texasu má i své psí hrdiny - ztracené a znovu nalezené.
Tropická bouře Harvey v Texasu má i své psí hrdiny - ztracené a znovu nalezené. | Foto: Reuters

Kříženec německého ovčáka Otis se rozhodl evakuovat se před záplavou, kterou za sebou nechává tropická bouře Harvey v Texasu. Popadl balík psích granulí, opustil dům Salvadora Segovii, který ho měl právě v péči, a vydal se na cestu. Podle serveru Chron pes patří pětiletému Segoviovu vnukovi, který se kvůli záplavám evakuoval.

Segovia žije v texaském Sintonu a v pátek večer, kdy udeřil v Texasu hurikán Harvey, zjistil, že je pes i pytel se psí potravou pryč. Vydal se ho autem hledat a sousedé mu sdělili, že Otise viděli i s taškou. Jeden z nich ho zachytil a fotografii umístil na internet. Fotka se stala virálem. Segovia psa nakonec dovezl zpět právě před návratem svého vnuka.

Televize Fox News zase upozornila na nebezpečí krokodýlů, kteří se stoupající hladinou budou hledat vyšší polohy. Na internetu se objevují snímky zachycující krokodýly na příjezdové cestě k domu, poblíž vstupních schodů i pod auty.

Arlene Kelschová pořídila video, na němž je vidět krokodýla ve vodě na zaplaveném dvoře jejího domu. Poprvé krokodýla zachytila v sobotu a v neděli po poledni se chtěla podívat, kde je zvíře nyní.

"Chtěla jsem ho zkontrolovat a všimla jsem si, že se přesunul na jiné místo dvorku, ale nebyl to tentýž krokodýl. Takže kolem nás plavou dva… Pomyslela jsem si, že je to děsivé, ale dokud neotevřu dveře, jsem v bezpečí. I tak mi to nahání to strach," citoval Kelschovou server Chron.

Texas se topí, voda sahá do druhých pater budov | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy