Na starých motorkách z Evropy do Austrálie? Čech a Slovenka to dokázali, na cestě byli 430 dní

Na starých motorkách z Evropy do Austrálie? Čech a Slovenka to dokázali, na cestě byli 430 dní
"ČZ 150C zvládá s přehledem i thajské brody. Ivanka je zvládá také a s mnohem větším nadšením," říká k fotce Marek Vantuch.
"Když motorky nejedou, existuje jen pár problémů. Ucpané výfuky jsou jedním z nich a protože na motorkách je vždycky benzín při ruce, není nic jednoduššího, než je vypálit. Klidně i uprostřed hor na severovýchodě Thajska."
Stojany motorek až do Thajska nedojely, a tak bylo vždycky třeba najít nějakou zeď k opření. V Sukhothai naštěstí bylo vhodných zdí dost.
Všechny děti rády rozvazují tkaničky, obzvlášť když jsou na chvíli z dohledu mámy. Kousek od Ayutthaye ve středním Thajsku je Slon Kraal Pavilion Dokonce se tam ke slonům, na rozdíl od spousty turistických pastí, chovají celkem mile.
Foto: Marek Vantuch a Ivana Haraslínová
Marek Vantuch, Ivana Haraslínová
Aktualizováno 6. 12. 2016 20:52
Čech Marek Vantuch a Slovenka Ivana Haraslínová jsou dva vystudovaní informatici, které mnohem více než informatika a počítače baví cestovat po světě. Čím šílenější výzva, tím lepší. Tentokrát dojeli na starých čezetách z Evropy až do Austrálie. Tedy občas k tomu potřebovali loď, pochopitelně...
 

Právě se děje

před 28 minutami

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly, nechtějí plošné řešení

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly. Pokud k tomu přistoupí, je nutné to řešit individuálně, nikoliv plošně, uvedla dozorčí rada ČD. Dopravce také schválil letošní podnikatelský plán, počítá s vyrovnaným hospodařením. Úspory chce hledat v celém provozu, investice do vlaků ale nezastaví.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Při požáru v domově důchodců v Charkově zemřelo 15 lidí

Nejméně 15 lidí zemřelo a pět utrpělo zranění při požáru v pečovatelském domově pro seniory v Charkově na východě Ukrajiny. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura Unian. První zprávy z místa se zmiňovaly o 13 mrtvých a čtyřech zraněných.

Požár podle úředního komuniké vypukl odpoledne po třetí hodině kyjevského času (po 14:00 SEČ) ve dvoupodlažní budově, která byla přestavěna na domov pro přestárlé. Po uhašení plamenů hasiči nalezli na místě těla 15 osob.

Podobná neštěstí bývají v bývalých sovětských republikách poměrně častá. Tento měsíc si sedm mrtvých vyžádal požár v načerno zřízeném domově důchodů ve vsi poblíž Ťumeně na Sibiři, kde zemřeli nepohybliví pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Minulý měsíc při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé zadrželi ředitelky obou zařízení, kterým hrozí roky ve vězení za zavinění smrti z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy