Šátek, portrét, krokodýl, klokan. Královna Alžběta II vystavuje dary od světových politiků

AFP
21. 7. 2017 12:49
Britská královna Alžběta II vystavuje v Buckinghamském paláci dary od světových politiků. Přes 200 předmětů tak ilustruje většinu setkání, která tato jedenadevadesátiletá žena absolvovala. Sama navštívila 89 zemí a přijala více než 100 delegací. Mezi artefakty jsou i dárky od Nelsona Mandely nebo Johna F. Kennedyho, ten Alžbětě věnoval podepsanou a zarámovanou fotku. Od Mandely zase obdržela šátek s motivem lovu. Vedle šátku pak stojí speciální technikou vyvedený portrét, jejž jí věnoval rwandský prezident Paul Kagame. Kromě věcných darů dostala královna i mnoho zvířat - od zástupců Gambie obdržela krokodýla, od Kamerunců slona a od Australanů šest klokanů. Všechna zvířata skončila v zoo.
Scény z vesnice. Dárek od botswanského prezidenta.
Scény z vesnice. Dárek od botswanského prezidenta. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 4 minutami

Česko okamžitě pozastaví veškeré licence na vývoz zbraní do Turecka

Česko s okamžitou platností pozastavuje vývozní licence na vojenský materiál do Turecka, uvedl Hamáček po schůzce s Babišem a Havlíčkem.

Ministři zahraničí zemí Evropské unie se v pondělí zavázali, že státy EU budou koordinovat omezení vývozu zbraní do Turecka v reakci na tureckou vojenskou operaci v Sýrii. Havlíček zopakoval stanovisko premiéra, podle něhož je situace do určité míry důsledkem toho, že Evropská unie nejednala včas.

Turecko zahájilo operaci v příhraničí Sýrie ve středu. Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker poté vyzval Ankaru k zastavení vojenské akce, Francie tureckou ofenzivu odsoudila a spolu s Británií a dalšími evropskými zeměmi svolala Radu bezpečnosti OSN. Ta se ale na svém čtvrtečním zasedání na společném prohlášení k turecké ofenzivě neshodla.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Tunel Blanka se po čtyřech letech dočkal kolaudace

Tunel Blanka je po čtyřech letech od zprovoznění zkolaudován. Odstraněna byla podmínka dostavby vnějšího okruhu. Náklady stavby jsou asi 40 miliard korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy