Muž jel na kole na svátky domů, po 500 kilometrech zjistil, že jede na druhou stranu

Magazín Magazín
26. 1. 2017 13:06
Čínského cyklistu zastavila hlídka na dálnici, kde se s ním dala do řeči a zjistila, že muž jede úplně na opačnou stranu, než původně zamýšlel. Protože měl našlapáno již 500 kilometrů, koupili mu policisté raději lístek na vlak.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Číňan, který neměl dost peněz, aby si mohl koupit lístek na vlak, se rozhodl vyrazit na oslavu Čínského nového roku domů na kole. Po 500 kilometrech ho ale zastavili policisté a zjistil, že jel celou dobu na druhou stranu.

Dělník vyrazil z města Rizhou a plánoval dojet do Cicikaru, což je asi 1700 kilometrů daleká cesta, píše web Mashable.

Na jeho odvážné cyklistické expedici ho zastavila policie poblíž města Anhui, protože jel po dálnici. Když se dal s policisty do řeči, zjistil, že jede úplně na druhou stranu, než původně zamýšlel. V té době měl už v nohách asi 500 kilometrů.

Muž vysvětlil, že pracuje zatím velmi krátce a většinu svých úspor utratil v internetových kavárnách.

Policisté se nakonec rozhodli, že mu zaplatí lístek domů, než aby ho nechali šlapat zpátky přes dva tisíce kilometrů na kole.

Čínský nový rok, často známý také jako Svátky jara, patří v zemi mezi nejvýznamnější svátky. Miliony Číňanů se vydávají za svými rodinami na dlouhé cesty. Letos začíná 28. ledna.

V čínském městě Li-šuej se asi tříleté dítě vydalo v ranní špičce na odrážedle proti jedoucím autům. Policista ho zachránil a předal matce. | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy