Trabantem po Austrálii, traktorem do Polska i pěšky po Číně. Češi procestovali svět křížem krážem

Magazín Zuzana Hronová Magazín, Zuzana Hronová
2. 1. 2017 8:39
Rok 2016 byl v mnohém pro český fenomén cestovatelství zásadní. Legendy Miroslav Zikmund a Miloslav Stingl křtily své souhrnné publikace a jejich následovníci dokázali, že cestovatelé stále dokážou v Česku "strhnout davy". Akorát k tomu dnes potřebujete jít za hranici rizika, také trochu klaunství a psavého ducha.
Foto: Zuzana Hronová

Miloslav Stingl je náš guru, shodují se cestovatelé

Významný český cestovatel, spisovatel a etnograf Miloslav Stingl (85) po desítkách let nabídek od nejrůznějších nakladatelství souhlasil se zpracováním a zveřejněním svého výjimečného životního příběhu do autorizované biografie.

Autorem titulu "Stingl Miloslav - Biografie cestovatelské legendy" je mladý absolvent historie na Masarykově univerzitě v Brně Adam Chroust.

„Knížka je nejen o mém životě a mých dobrodružstvích, ale i cestovní průvodce po celém světě. Protože já jsem jezdil po celém světě a z každé té země najdete něco, co stojí za to vidět. Kdyby to bylo na mně, navrhl bych ji na nejkrásnější knihu roku,“ popisuje Stingl dílo s podtitulem "biografie cestovatelské legendy".

Více čtěte zde: S dalajlámou se setkal už za komunistů, stal se náčelníkem indiánů. I to je guru cestovatelů Stingl

 

Právě se děje

Další zprávy