reklama
 
 

Mladík cestoval po světě, skákal po mrakodrapech a "surfoval" na vagonech. Na Nový rok zemřel

AKTUALIZOVÁNO 5. 1. 2017
Na konci listopadu 2016 sedmnáctiletý britský vyznavač parkouru Nye Newman napoutal na své stránky video, na němž s kamarády "surfuje Paříží" na střeše metra. Na Silvestra spokojeně zhodnotil rok 2016, v němž projel svět a načerpal další adrenalinové zážitky. Vyjádřil naději, že i špatné věci, co se staly, nakonec povedou ke šťastné budoucnosti. O pár hodin později, na Nový rok zemřel - při nehodě v pařížském metru. "Dokončíme, co jsi začal," slibují na Facebooku jeho kamarádi.

Sedmnáctiletý britský mladík Nye Frankie Newman byl vyznavačem městského parkouru, oblíbené adrenalinové zábavy dnešních teenagerů, spočívající v akrobatickém překonávání přirozených překážek.

Skákal po střechách mrakodrapů, přeskakoval podchody, zdi na ulicích, balancoval na tenkých zábradlích vyhlídek. Parkour provozoval po celém světě. Na konci listopadu si na Facebook napoutal video od kamaráda Rikka Brewera. S dalšími parkouristy zde vyzkoušeli "surfování Paříží" na střeše metra, vše zakončili skokem z vagonu přes koleje na nástupiště.

Vánoce trávil Nye v Paříži, Rikke ho natočil, jak balancuje ve výšce nad střechami domů a volá "šťastné Vánoce!"

Na Silvestra 2016 napsal Nye post, v němž děkoval všem přátelům, kteří pro něj udělali uplynulý rok zajímavý a vyjmenoval, které země za těch dvanáct měsíců navštívil - Řecko, Maroko, Španělsko, Francii, Českou republiku, Švýcarsko, Severní Irsko, Dánsko, Itálii, Finsko, Čínu, Filipíny, Hong Kong a Nizozemí.

"Byl to hetický rok plný spousty vzpomínek a i některých nešťastných věcí jako opuštění EU (brexit - pozn. red.), ale doufejme, že to všechno povede jen k lepší budoucnosti." Poslední slova jeho posledního postu zní: "šťastný nový rok!"

Na Nový rok Nye zemřel na následky zranění, které si přivodil při nehodě v pařížském metru. Údajně nemělo jít o surfování na vagonech.

"Netrénoval surfování po vagonech, jak mnoho z vás zřejmě předpokládá," napsal na Facebook další z členů Newmanovy parkourové skupiny, Max Barker. "Mnoho z vás si myslí, že jde o vtip, přáli bychom si, aby byl, ale není," dodává. Nicméně z videí a fotek, které skupina na sociálních sítích uveřejňuje, se zdá, že podniká ještě nebezpečnější věci, než je surfování na vlacích, metrech či autobusech.

Příčina jeho smrti není podle médií známá. Mluvčí britského ministerstva zahraničí BBC jen řekl, že jeho úřad poskytuje Newmanově rodině podporu.

Team parkouristů, kteří si říkají "Brewman" podle jmen hlavních protagonistů (Nye Newmana a Rikka Brewera), na svých facebookových stránkách slibuje: "Dokončíme, co jsi začal, Nye, slibujeme."

V případě parkouristů to není zrovna nejbezpečnější slib. Z komentářů, které pod příspěvek se smrtí Newmana jeho kamarádi píšou, vyplývá, že vyznavači této mimořádně nebezpečné zábavy je raději žijí kratší dobu, ale naplno. Ostatně ve vzpomínce na tragicky zesnulého kamaráda o něm Max Barker píše: "Každý den žil naplno, jako by měl být jeho poslední."

autor: hrz | 5. 1. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama