Rodina byla vykázána z letištního salonku kvůli tričkům s postavičkou myšky Minnie

Magazín Magazín
19. 8. 2017 16:04
V tričkách Minnie Mouse do letištního salonku nemůžete, vyslechla si rodina na letišti v Manchesteru. Rodina si přitom salonek zaplatila za zhruba 20 tisíc korun před více než devítihodinovým letem do Disneylandu na Floridě. Majitel salonku se jim nakonec omluvil s tím, že pravidla oblékání neporušili.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Nejen americké aerolinky umí nepříjemně překvapit své cestující. Rodina, která cestovala z manchesterského letiště na Floridu, nebyla vpuštěna do soukromého letištního salonku kvůli svému oblečení. Informaci o incidentu přinesl jako první deník Manchester Evening News

Jana Raikesová zamluvila místo pro sebe a dalších sedm členů rodiny v salonku Aspire na Terminálu 1 letiště v anglickém Manchesteru za 700 liber, tedy zhruba 20 tisíc korun. Místo, aby si užili klidné chvíle před více než devítihodinovým letem na Floridu se však dočkali nepříjemného překvapení.

Personálu vadila Disney trička s nápisy

Personál obsluhující salonek je totiž odmítl vpustit dovnitř kvůli tomu, že měli na sobě trička s Disney postavičkou Minnie Mouse, jmény a nápisy Florida 2017 a rodinná dovolená. Rodina mířila na návštěvu floridského Disneylandu.

"Byli jsme velmi zklamaní z potíží, kterým jsme museli čelit při pokusu o vstup do salonku, jenž jsme si zarezervovali. Jsme na rodinné dovolené a nemysleli jsme si, že trička s myškou Minnie a našimi jmény budou považována za urážlivá," uvedla jedna z členek výpravy Emma Raikesová.

Letištní salonek má totiž nařízená pravidla oblékání. Hosté nesmí mít na sobě mužské vesty, fotbalová nebo rugbyová trička, oblečení s ofenzivními slogany, maškarní kostýmy a kombinézy.

Rodina byla vpuštěna do salonku až poté, co souhlasila, že si přes trička něco oblékne. Emma Raikesová uvedla, že si nemyslela, že by trička Disney mohla být brána jako ofenzivní. Zvláště, když nebyli skupinou jedoucí na rozlučku se svobodou nebo na dámskou jízdu.

Majitel salonku se omluvil

Zástupce majitele salonku (je jím švýcarská letecká společnosti Swissport), listu The Independent řekl: "Naše salonky mají daná pravidla oblékání, která dovolují hostům nosit nesčetné množství neformálního oblečení a zakazují jiné, jako cestovní trička, sportovní oblečení a maškarní kostýmy."

Zároveň se však zástupci společnosti omluvili za to, že její zaměstnanci udělali chybu, když rodinu v Disney tričkách do salonku nepustili. "V tomto konkrétním případě udělal personál, který jednal s rodinou, chybu, když jim řekl, aby zakryli svá personalizovaná trička," uvedl zástupce. Rodině se přes média omluvil a dodal, aby se se společností spojili a incident tak dořešili.

Zaměstnanci salonku by měli být znova přeškolení na rozpoznání vhodného oblečení hostů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy