Britská policie hledá zloděje, který vypadá jako Ross ze seriálu Přátelé

Magazín Magazín
24. 10. 2018 16:12
Britové se baví fotografií zloděje, který v restauraci v městečku Blackpool ukradl peněženku a mobil. Nápadně se totiž podobá americkému herci Davidu Schwimmerovi, známému především rolí Rosse Gellera v komediálním seriálu Přátelé. Od té doby, co policie fotku uveřejnila, tisíce lidí sdílejí vtípky na sociálních sítích. Policie dokonce prověřovala, jestli zlodějem nemohl být samotný herec. Ukázalo se však, že v době krádeže byl ve Spojených státech.
Známý herec David Schwimmer si z kauzy zloděje dvojníka udělal srandu po svém | Video: @DavidSchwimmer

Nestává se často, aby policie podezřívala z krádeže slavného herce. Strážníci v britském Blackpoolu však nedávno prověřovali, jestli se americký herec David Schwimmer náhodou na konci září nepohyboval v jejich revíru.

Zloděj, který si z restaurace Mr Basrai's měl odnést kabát, peněženku a mobil, se totiž velmi podobá slavnému paleontologovi Rossu Gellerovi z populárního sitcomu Přátelé. O zprávě informoval britský web BBC

Pod fotkou z kamerového záznamu s výzvou o pomoc s hledáním pachatele, kterou policisté přidali na svůj Facebook, se během chvíle začaly objevovat vtípky. "Nechte ho na pokoji, vyrůstal s Monicou," připomněla jistá Louise Lewisová jednu ze slavných hlášek seriálu. 

Policie odpověděla, že si váží rychlých odpovědí na svoji výzvu, ale tuto možnost "důkladně prověřila". 

Z příspěvku se nakonec místo hledání zloděje stal test seriálových hlášek. Během jediného dne jej sdílelo přes 70 tisíc uživatelů a počet komentářů narostl na 120 tisíc. 

"Chtěl jsem si tu zprávu přečíst, ale bylo to 18 stránek, oboustranně!" přisadil si jistý Billy Hewitt a připomněl tak legendární scénu s dopisem Rachel pro Rosse. 

Někteří lidé však krotí vášně s tím, že se pořád hledá zloděj. "Je to vážné, ale tyhle komentáře jsou k popukání," přiznala jedna z diskutujících. 

Samotný herec na svůj Instagram přidal video, ve kterém pachatele napodobuje. "Důstojníci, přísahám, že jsem to nebyl já. Jak vidíte, byl jsem v New Yorku," napsal Schwimmer a popřál hodně štěstí s vyšetřováním.

Blackpoolská policie muže nakonec identifikovala na kamerovém záznamu, když si kupoval karton piv v nedalekém obchodě. Pachatel zatím nebyl dopaden. 

Video: Jak vyzrát na kapsáře

Kapsáři zažívají přes léto největší žně. Poradíme vám, jak na ně vyzrát. | Video: Veronika Ljuba Bucková
 

Právě se děje

před 30 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy