Lidé se baví kamerunským ministrem. Jeho servilní úklon parodují na sociálních sítích

pv
17. 12. 2016 9:57
Novou soutěží na sociálních sítích je tzv. Bidoung Challenge. Ta vznikla díky fotografii kamerunského ministra sportu Pierra Ismaela Bidounga při návštěvě prezidenta země. Ten se při podávání ruky hlavě státu možná až moc hluboce uklonil. Kamerunci se nyní předhánějí v tom, kdo se dokáže vyfotit při hlubším předklonu, a své výtvory pak pod hashtagy #BidoungChallenge a #CourberdosChallenge dávají na sociální sítě.
Foto: Koláž Aktuálně.cz, Repro Twitter

Před dvěma lety hýbala světem Ice Bucket Challenge, při které se lidé pro dobrou věc polévali kýblem ledové vody. Letos frčí Mannequin Challenge, kde lidé ztuhnou jako figuríny, nejnověji se teď ale na sociálních sítích předhánějí, kdo se vyfotí v tzv. Bidoung Challenge.

Za novou zábavu může fotografie kamerunského ministra sportu Pierra Ismaela Bidounga z návštěvy prezidenta země. Ministr si při ní třese rukou s hlavou státu a projevuje mu přitom možná až přemíru respektu.

Kamerunci (a nejen oni) se teď snaží napodobit servilního ministra tím, že se předhánějí v tom, kdo dokáže udělat hlubší předklon. Své výtvory pak pod hashtagy #BidoungChallenge a #CourberdosChallenge dávají na sociální sítě. Na Twitteru je více než 11 tisíc zmínek. 

Jeden z uživatelů pak provedl rozbor toho, jak se takový správný předklon dělá. Člověk by při něm měl sklonit hlavu do úhlu zhruba 90 stupňů, stát zhruba tři metry od osoby, které podává ruku a jeho pohled by měl směřovat na špičku bot danému člověku. Na ty nejlepší výtvory se můžete podívat níže.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy