Bar nabízí podporu těm, kterým se nepovedlo první rande. Výzva se stala hitem na sociálních sítích

Magazín Magazín
22. 4. 2016 13:30
Britský bar se snaží vyjít vstříc lidem, kteří se seznamují před internet. Těm, kterým se rande naslepo nevyvedlo, nabízí podporu svého personálu. Nápis, který je umístěn na dámských toaletách, se šíří na sociálních sítích a vyvolává pochvalné reakce.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Seznamování přes internet není již dávno ničím výjimečným a díky mobilním aplikacím se dává dohromady čím dál tím víc párů. Strach z nepovedené schůzky je ale jednou z možných komplikací, které se řada lidí obává. A přesně jim, jak informoval britský deník The Metro, vyšel britský bar The Brickyard v St Albans vstříc. 

The Brickyard
The Brickyard | Foto: Facebook The Brickyard

„Nepovedlo se vám rande? Nelíbí se vám ten muž nebo vám přijde divný? Vraťte se do baru a požádejte Rachelle nebo Jennifer o pomoc,“ píše se na ceduli umístěné na dámských toaletách.

Snímek s nápisem se okamžitě začal šířit na sociálních sítích. Počin personálu baru vesměs všichni chválí. Iniciativa The Women’s Equality Party St Albans považuje snahu za vynikající nápad. Někteří se ale pozastavují nad tím, že výzva se týká pouze žen.

„Děkujeme všem. Po pravdě jsme takový zájem nečekali. Samozřejmě plánujeme zahájit podobnou kampaň i pro naše mužské zákazníky. Samozřejmě si uvědomujeme, že i muži se mohou potýkat s podobnými problémy,“ reagovali zaměstnanci podniku na Facebooku na výtky některých komentujících.

Výzva je ale rovněž určena i dalším zákazníkům. Zaměstnanci jim hodlají poskytnout podporu i v situacích, kdy se necítí komfortně. „Vaše bezpečnost a štěstí jsou naší největší prioritou,“ vyzývá nápis.

Člověk se v dané lokalitě může nacházet pouze určitou dobu a vy máte možnost si s ním víceméně užít, říká Marek Botha. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 10 minutami

Soud v Haagu vyměřil bývalému veliteli ugandských povstalců Ongwenovi 25 let vězení

Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu vyměřil bývalému veliteli ugandské povstalecké skupiny Dominiku Ongwenovi trest 25 let, žaloba navrhovala 20 let. Soud Ongwena již na začátku února usvědčil z 61 trestných činů, včetně válečných zločinů, zločinů proti lidskosti, znásilnění, vynuceného sňatku a těhotenství a používání dětských vojáků.

Ongwen sám byl ještě jako dítě unesen a vycvičen v dětského vojáka. Podle žalobce to byl důvod, proč žádat nižší sazbu, ačkoliv zločincům u ICC hrozí až třicetileté tresty, připomínají světové agentury. Obhajoba se proti trestu hodlá odvolat. Činů, za něž byl nyní odsouzen, se muž dopustil na počátku tisíciletí, kdy působil v Armádě božího odporu (LRA), která jej původně unesla. Zatčen byl v roce 2015.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy