Galerie Středočeského kraje bude mít kongresové centrum, vzniklo přestavbou jízdárny

ČTK ČTK
11. 1. 2021 12:19
V kutnohorské Galerii Středočeského kraje se blíží k závěru přestavba bývalé konírny na kongresové centrum. Náklady přesáhly 30 milionů korun, kolaudaci lze očekávat zřejmě v březnu, říká ředitelka Jana Šorfová.

V minulosti byla budova využívána jako jízdárna pro rakouské oficíry, po vzniku galerie se v ní parkovalo. Podle Šorfové je přitom v areálu míst k parkování dost.

Cílem projektu je vytvořit multifunkční sál, který bude sloužit pro kongresy a kulturní akce. V létě se při nepříznivém počasí budou moci dovnitř přesunout operní nebo divadelní představení pořádaná pod širým nebem a nebude nutné je rušit.

S větším využitím se ale vzhledem k pandemii nového typu koronaviru počítá zřejmě až v příští sezoně. Ze stejného důvodu galerie nebude spěchat se slavnostním otevřením, podle Šorfové na něj dojde nejspíš až v dubnu.

Kutnohorská galerie při této příležitosti představí i zrekonstruovanou kavárnu. "Budeme mít plno nových věcí a k tomu vysílání on-line a promítání na budovu ze zahrady," slibuje ředitelka.

Galerie Středočeského kraje sídlí v bývalé jezuitské koleji. Zaměřuje se na výtvarné umění 20. a 21. století. Vedle stálých sbírek organizuje výstavy a doprovodné programy. Šorfová je ředitelkou od března 2011, před ní instituci vedl Jan Třeštík.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 23 minutami

Prezident USA Joe Biden svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi navrhl v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům

Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimirou Putinovi v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům. Nabídku na "vybudování stabilního a předvídatelného vztahu s Ruskem" přednesl v telefonickém rozhovoru, v němž státníci také mimo jiné diskutovali o rostoucím napětí mezi Moskvou a Ukrajinou, píší zahraniční tiskové agentury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy