Galerie Středočeského kraje bude mít kongresové centrum, vzniklo přestavbou jízdárny

ČTK ČTK
11. 1. 2021 12:19
V kutnohorské Galerii Středočeského kraje se blíží k závěru přestavba bývalé konírny na kongresové centrum. Náklady přesáhly 30 milionů korun, kolaudaci lze očekávat zřejmě v březnu, říká ředitelka Jana Šorfová.

V minulosti byla budova využívána jako jízdárna pro rakouské oficíry, po vzniku galerie se v ní parkovalo. Podle Šorfové je přitom v areálu míst k parkování dost.

Cílem projektu je vytvořit multifunkční sál, který bude sloužit pro kongresy a kulturní akce. V létě se při nepříznivém počasí budou moci dovnitř přesunout operní nebo divadelní představení pořádaná pod širým nebem a nebude nutné je rušit.

S větším využitím se ale vzhledem k pandemii nového typu koronaviru počítá zřejmě až v příští sezoně. Ze stejného důvodu galerie nebude spěchat se slavnostním otevřením, podle Šorfové na něj dojde nejspíš až v dubnu.

Kutnohorská galerie při této příležitosti představí i zrekonstruovanou kavárnu. "Budeme mít plno nových věcí a k tomu vysílání on-line a promítání na budovu ze zahrady," slibuje ředitelka.

Galerie Středočeského kraje sídlí v bývalé jezuitské koleji. Zaměřuje se na výtvarné umění 20. a 21. století. Vedle stálých sbírek organizuje výstavy a doprovodné programy. Šorfová je ředitelkou od března 2011, před ní instituci vedl Jan Třeštík.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy