V aukci poválečného umění, která se konala on-line, byl Hábl zařazen mezi světový autory jako Damiena Hirsta, Davida Hockneyho nebo Antonyho Gormleyho.
Současné české umění se na světových aukcích objevuje spíše výjimečně. Patrik Hábl patří k těm, kteří na mezinárodní trh pronikli. Je také prvním žijícím českým umělcem, jehož dílo se po aukci v Sotheby's dostalo do dražebního katalogu jeho renomovaného konkurenta, aukční síně Christie's. V Sotheby's loni v srpnu Hábl zaznamenal osobní aukční rekord, jeho obraz Black Mountains byl vydražen za 10 710 liber.
Patrik Hábl pracuje jako malíř s obrazem i prostorem. V letech 1994 až 2000 navštěvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, studoval také na Akademii výtvarných umění, a to experimentální grafiku u Vladimíra Kokolii.
Malbu vnímá jako "osvobozené médium a součást světa", do kterého jejím prostřednictvím originálně intervenuje. Malířsky zasáhl například do barokního interiéru kostela Nejsvětějšího Salvátora v Praze, kde jeho kompozice v postní době nahradily původní oltářní plátna.
K Háblovým posledním pracím v architektuře patří malby integrované do prostor nového převážně kancelářského domu na pražské Národní třídě.
Rovněž je autorem intervence ve stálé expozici středověkého umění v Anežském klášteře nebo instalace v expozici Umění Asie a starověkého Středomoří v Národní galerii Praha.
Počátkem roku 2016 vytvořil patnáctimetrovou instalaci v Klášterním kostele ve Speinshartu a instalaci ke znovuotevření stálé expozice Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou.
O rok později zhotovil desetimetrové postní plátno pro Leechkirche, nejstarší kostel ve Štýrském Hradci, a v témže roce malbou 600 postav obepnul obvod jedné z cel Malé pevnosti Terezínského ghetta. Patrik Hábl učí na Vyšoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Je členem sdružení Umělecká beseda a Hollar.