Harry Potter získá do Vánoc dvanáct nových příběhů

ČTK ČTK
8. 12. 2014 10:18
J. K. Rowlingová zveřejní od 12. prosince až do Štědrého dne dvanáct krátkých příběhů ze světa Harryho Pottera.
Harry Potter.
Harry Potter. | Foto: Warner Bros.

Londýn - Spisovatelka J. K. Rowlingová připravila svým fanouškům a milovníkům příběhů o Harrym Potterovi originální vánoční dárek. Každý den počínaje pátkem 12. prosince až do Vánoc vydá jeden nový krátký "potterovský" příběh - tedy celkem 12.

Rowlingová o tom informovala na serveru pottermore.com, kde budou příběhy vycházet.

V příbězích například autorka odhalí nové informace o zarytém nepříteli Harryho Pottera Dracu Malfoyovi, zveřejní nové recepty na lektvary a nabídne šanci vyhrát ceny vyřešením "rýmovaných rébusů".

První kniha ze sedmidílné série příběhů chlapeckého kouzelníka Harryho Pottera vyšla 26. června 1997. Odstartovala fenomén "potterománie", který se v následujících letech přehnal literárním i filmovým světem a zbořil řadu rekordů v prodejích i v návštěvnosti.

Fantasy knížky z dílny britské autorky Rowlingové měly ohromný úspěch a po celém světě se jich prodala téměř půlmiliarda kusů. Bylo podle nich natočeno i osm komerčně velmi úspěšných filmů.

Poslední příběh kouzelnického učně s názvem Harry Potter - Relikvie smrti byl vydán v roce 2007. Potterovskou knižní sérii Rowlingová uzavřela, ale příležitostně se k ní vrací v podobě krátkých příběhů. Pro dospělé pak napsala román Prázdné místo a úspěch slaví i s detektivkami, které vydává pod pseudonymem Robert Galbraith.

 

Právě se děje

Další zprávy