Radcliffe: Já jako Harry Potter? Nebyl jsem moc dobrý herec

jaz
18. 8. 2014 10:00
Daniel Radcliffe otevřeně promluvil o vztahu k postavě Harryho Pottera, závislosti na alkoholu, hereckém umění i osobním životě.
Foto: Warner Bros.

Londýn – Britský herec Daniel Radcliffe byl od svých 11 let pro všechny Harrym Potterem, brýlatým čarodějem z filmové série na motivy knih J. K. Rowlingové. Dnes se ve svých pětadvaceti snaží nálepky "kouzelného chlapce" zbavit.

Přestože se v dětském věku stal světoznámou celebritou a vydělal si kolem 60 milionů liber (přes dvě miliardy korun), dokázal se v posledním rozhovoru pro britský Daily Mail otevřeně a kriticky podívat na svou hereckou kariéru.

Daniel s Emmou Watson a Ruppertem Grintem
Daniel s Emmou Watson a Ruppertem Grintem | Foto: Warner Bros. Pictures

"Nebyl jsem v tom moc dobrý," přiznal Radcliffe Daily Mail o své životní roli Harryho Pottera. Za svůj nejlepší film považuje pouze pátý díl Fénixův řád, kde je údajně znát, jak se herecky posunul.

"Moje herectví bylo velmi monotónní a vidím, jak jsem v té době spal na vavřínech a co všechno jsem dělal špatně," řekl Radcliffe s tím, že se ostatní chyb většinou zbaví na hodinách herectví, jeho nedostatky ale může vidět celý svět.

Nahá proměna

Za Harryho Pottera je ale přesto vděčný, pomohl mu dostat se k filmu. Svůj přerod z dítěte v muže ale začal velmi násilně a svérázně ve svých 17 letech. Tehdy se svlékl přímo na jevišti v divadelní hře Equus v roli ošetřovatele koní.

Daniel Radcliffe v představení Equus
Daniel Radcliffe v představení Equus | Foto: Reuters

Se svou rychle nabytou slávou se vyrovnával také pomocí alkoholu, kvůli kterému pak musel v roce 2010 podstoupit odvykací léčbu.

V rozhovoru otevřeně přiznal, že měl v osobním životě štěstí na lidi. "Nikdy jsem nebyl paranoidní, umím posoudit charakter," řekl o svých bývalých vztazích, přestože v minulosti bojoval právě s falešným zájmem svého okolí.

Dnes Daniel Radcliffe cestuje mezi domovem v Londýně a New Yorkem a právě natáčí historické drama Frankenstein, kde ztvární hlavní roli.

___________________________________________________

Máte rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Nominujte nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Hlasovat můžete zde. Za Váš hlas děkujeme!

 

Právě se děje

před 6 minutami

Vítězkou ceny hudební kritiky Apollo se stala sedmnáctiletá písničkářka Amelie Siba. Ocenění získala za své loňské album nazvané Dye My Hair.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Kanadský soud uznal útočníka, který najel v Torontu do davu lidí, vinným

Kanadský soud uznal vinným z desetinásobné vraždy a 16 pokusů o vraždu Aleka Minassiana, který v roce 2018 vjel v Torontu s dodávkou do chodců. Deset jich zabil a 16 zranil. Osmadvacetiletý muž se hlásil ke skupině lidí žijících v "nedobrovolném celibátu" (anglicky involuntary celibate, zkráceně incel), která je spojována také s dalšími útoky, píší americká média.

Minassianův právník se soudu snažil dokázat, že jeho klient nevěděl, že činí něco špatného, protože trpí poruchou autistického spektra. Minassian se loni k činu nepřiznal a jeho právní zástupci tvrdili, že vzhledem ke svému psychickému stavu není trestně odpovědný.

Soudkyně Anne Molloyová však rozhodla, že se tato tvrzení nepodařilo přesvědčivě prokázat. Není podle ní pochyb, že jeho činy byly dopředu naplánované a úmyslné, a že si byl plně vědom toho, co dělá. Minassian podle ní rovněž vyhledával a užíval si pozornost, kterou mu jeho čin přinesl.

Minassian najel v dubnu 2018 se zapůjčenou dodávkou do davu chodců v rušné čtvrti na severu Toronta. Mezi mrtvými bylo osm žen a dva muži, lidé ve věku mezi 22 a 94 lety.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 28 minutami

Izrael obvinil kvůli masivnímu úniku ropy Írán z ekologického terorismu

Za únik ropy, která zamořila desítky kilometrů pobřeží v Izraeli a Libanonu, je odpovědná loď Emerald libyjského majitele, která vyplula z Íránu. Řekla to dnes izraelská ministryně životního prostředí Gila Gamlielová a únik označila za "ekologický terorismus", který má vazbu na Írán. Její názor ale nepotvrdily bezpečnostní složky.

Podle ministryně je loď stará 19 let a z Íránu vyplula s nákladem surové ropy. V blízkosti Izraele plula za tmy s vypnutými komunikačními kanály. Gamlielová řekla, že posádka toxický materiál nelegálně vypustila do izraelských vod. Izrael podle ní bude usilovat o náhradu u firmy, u níž je loď pojištěna, a nedovolí Íránu ničit moře a život v něm.

"Írán praktikuje terorismus nejenom jadernými zbraněmi a snahou dostat se k našim hranicím. Páchá ho také poškozováním životního prostředí. Bojujeme proti znečištění a ubližování životnímu prostředí bez ohledu na hranice," řekla ministryně. Neposkytla ale informaci o libyjské firmě, která plavidlo vlastní, ani detaily o íránském podílu na úniku látky. Pohrozila však zahájením soudního řízení. "Budeme se soudit jménem všech izraelských občanů kvůli škodě na zdraví, přírodě, floře i fauně," řekla.

Izraelská televize Channel 13 ale oznámila, že představitelé bezpečnostních složek názor Gamlielové nesdílejí. Televize také vyjádřila podivení nad tím, že se na obsahu sdělení ministryně nepodílela tajná služba Mossad nebo jiné bezpečnostní agentury.

Televize Kan s odvoláním na nejmenovaného bezpečnostního představitele oznámila, že se nezdá, že byl Írán do úniku toxinů přímo zapojen. Slova ministryně plně nepotvrdil ani generální ředitel z jejího úřadu Rani Amir.

Zdroj: ČTK
Další zprávy