Radcliffe: Já jako Harry Potter? Nebyl jsem moc dobrý herec

jaz
18. 8. 2014 10:00
Daniel Radcliffe otevřeně promluvil o vztahu k postavě Harryho Pottera, závislosti na alkoholu, hereckém umění i osobním životě.
Foto: Warner Bros.

Londýn – Britský herec Daniel Radcliffe byl od svých 11 let pro všechny Harrym Potterem, brýlatým čarodějem z filmové série na motivy knih J. K. Rowlingové. Dnes se ve svých pětadvaceti snaží nálepky "kouzelného chlapce" zbavit.

Přestože se v dětském věku stal světoznámou celebritou a vydělal si kolem 60 milionů liber (přes dvě miliardy korun), dokázal se v posledním rozhovoru pro britský Daily Mail otevřeně a kriticky podívat na svou hereckou kariéru.

Daniel s Emmou Watson a Ruppertem Grintem
Daniel s Emmou Watson a Ruppertem Grintem | Foto: Warner Bros. Pictures

"Nebyl jsem v tom moc dobrý," přiznal Radcliffe Daily Mail o své životní roli Harryho Pottera. Za svůj nejlepší film považuje pouze pátý díl Fénixův řád, kde je údajně znát, jak se herecky posunul.

"Moje herectví bylo velmi monotónní a vidím, jak jsem v té době spal na vavřínech a co všechno jsem dělal špatně," řekl Radcliffe s tím, že se ostatní chyb většinou zbaví na hodinách herectví, jeho nedostatky ale může vidět celý svět.

Nahá proměna

Za Harryho Pottera je ale přesto vděčný, pomohl mu dostat se k filmu. Svůj přerod z dítěte v muže ale začal velmi násilně a svérázně ve svých 17 letech. Tehdy se svlékl přímo na jevišti v divadelní hře Equus v roli ošetřovatele koní.

Daniel Radcliffe v představení Equus
Daniel Radcliffe v představení Equus | Foto: Reuters

Se svou rychle nabytou slávou se vyrovnával také pomocí alkoholu, kvůli kterému pak musel v roce 2010 podstoupit odvykací léčbu.

V rozhovoru otevřeně přiznal, že měl v osobním životě štěstí na lidi. "Nikdy jsem nebyl paranoidní, umím posoudit charakter," řekl o svých bývalých vztazích, přestože v minulosti bojoval právě s falešným zájmem svého okolí.

Dnes Daniel Radcliffe cestuje mezi domovem v Londýně a New Yorkem a právě natáčí historické drama Frankenstein, kde ztvární hlavní roli.

___________________________________________________

Máte rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Nominujte nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Hlasovat můžete zde. Za Váš hlas děkujeme!

 

Právě se děje

před 17 minutami

Vláda sníží DPH u ubytovacích služeb i vstupného na kulturní akce

Daň z přidané hodnoty (DPH) by měla u ubytovacích služeb, vstupného na kulturní akce a sportovní události, vstupného na sportoviště, jízdného na vleky a vstupného do saun a dalších podobných zařízení klesnout z 15 na 10 procent. Dále by měla klesnout o čtvrtinu silniční daň u nákladních aut nad 3,5 tuny. V rámci daňového balíčku, který by měl firmám pomoci s následky šíření koronaviru, to v pondělí schválila vláda. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Podle schváleného návrhu firmy budou moci také uplatňovat daňovou ztrátu zpětně a obce zřejmě získají oprávnění osvobozovat od daně z nemovitostí kvůli mimořádným událostem. Zemědělcům by se mohla zkrátit lhůta pro vrácení přeplatku spotřební daně u tzv. zelené nafty z 60 na 40 dnů.

Balíček navrhuje ministerstvo financí projednat v Parlamentu ve zrychleném režimu v rámci stavu legislativní nouze.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Vláda se s Lufthansou dohodla na několikamiliardové pomoci

Letecká společnost Lufthansa se s německou vládou rámcově dohodla na několikamiliardové státní pomoci. S odkazem na zdroje z německé vlády to dnes uvedla agentura DPA. Lufthansa těžce doplácí na koronavirovou krizi, dohoda je podle zdrojů v rámci záchranného plánu, který připravila vláda. Ještě ji ale musí schválit řídící výbor německého státního fondu ekonomické stabilizace, řídící orgány Lufthansy a Evropská komise (EK).

Podle vládního plánu by největší letecká společnost v Německu měla od spolkové vlády získat podporu v objemu devíti miliard eur (245 miliard Kč). Německý stát by pak na jejím základě měl v Lufthanse získat 20procentní podíl. Neměl by tedy možnost blokovat důležitá firemní rozhodnutí.

před 41 minutami

Parkurová série Global Champions se vrátí až příští rok

Jezdci se naposledy na kolbišti představili na začátku března v Dauhá. Od té doby vedení soutěže kvůli šířící se nákaze a zaváděným opatřením v jednotlivých zemích závody odkládalo. A přestože se postupně omezení ruší, není podle představitelů série reálné mezinárodní soutěž obnovit.

"Musíme se řídit pravidly vlád a zdravotních úřadů, která se neustále mění, a to v rychlém sledu, což má zásadní dopad na mezinárodní plánování," uvedli zástupci Global Champions Tour na webu.

Připomněli, že omezení cestování se v různých částech světa liší, takže by všichni jezdci nemohli závodit. "Navíc je tu riziko druhé vlny na podzim, léčba nebo vakcína neexistuje, což logistické plánování dál komplikuje," doplnili.

Další zprávy