reklama
 
 

Brumbál z Harryho Pottera poslal tajný dopis oběti masakru

8. 8. 2014 8:15
Fanynka Harryho Pottera, která přišla během tragédie o celou rodinu, dostala dopis přímo od J. K. Rowlingové.

Houston – Cassidy Stay přišla před nedávnem o celou svou rodinu, když bývalý manžel její tety vnikl do jejich domu v Texasu přestrojený za poslíčka a chladnokrevně je zastřelil.

Matka Katie, otec Stephen, dva bratři a dvě sestry ve věku 4 až 14 lety byli na místě mrtví. Jediný, kdo přežil řádění psychicky narušeného Ronalda Lee Haskella, který v době útoku přestal brát předepsané léky, byla patnáctiletá Cassidy. Předstírala, že už je mrtvá.

Se zraněním hlavy dokázala zavolat policii, a zachránit tak své další příbuzné, ke kterým se střelec právě chystal.

Jen pár dní po útoku dokázala dívka vystoupit na vzpomínkové akci a přednést řeč, ve které použila úryvek ze své oblíbené knihy od spisovatelky J. K. Rowlingové. "Štěstí lze najít i v těch nejtemnějších dobách, jen je třeba hledat světlo," citovala Cassidy postavu profesora Brumbála z knihy Harry Potter a vězeň z Azkabanu.

Autorka Harryho Pottera pomáhá sirotkům

Projev plný lásky a naděje dojal tisíce lidí, kteří poslali do fondu na podporu rodiny 300 tisíc dolarů (cca šest milionů korun). "Vím, že moje máma, táta, Bryan, Emily, Becca a Zach jsou na mnohem lepším místě a že budu mít možnost se s nimi jednou opět setkat," řekla Cassidy na setkání.

Krátce poté vznikla i facebooková stránka, která chce dívce splnit sen a umožnit jí setkat se se svou oblíbenou spisovatelkou a autorkou Harryho Pottera. Takto se také o osiřelé dívce dozvěděla J. K. Rowlingová a neváhala Cassidy poslat dopis od profesora kouzelnické školy v Bradavicích. Obsah dokumentu je tajný, ale jeho existenci potvrdila i mluvčí britské spisovatelky.

J. K. Rowlingová se aktivně věnuje charitě a nedávno organizovala setkání příznivců organizace Lumos, která se snaží dostat sirotky z dětských domovů do rodin.

autor: jaz | 8. 8. 2014 8:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama