"Letošní vystoupení v pražské Lucerně se vydařilo a kapela si ho spolu s návštěvníky koncertu náramně užila. Hned po koncertu jsme se s managementem dohodli, že se k nám brzy vrátí," uvádí Milena Palečková z pořadatelské agentury 10:15 Entertainment.
"Původně jsme mysleli, že budou chtít opět hrát v Lucerně, ale vzhledem k technice a vybavení, které si přivezou, jsme zvolili další osvědčené místo, Forum Karlín," vysvětluje. Vstupenky za 1200 korun na stání a 2500 korun na sezení už jsou v předprodeji.
Kapela si pro nadcházející turné připravila nový program, který však bude stále založen na raných písních Pink Floyd. Na ně se Nick Mason dlouhodobě specializuje - na rozdíl od bývalých spoluhráčů, kytaristy Davida Gilmoura a baskytaristy Rogera Waterse, kteří preferují novější tvorbu.
Oproti nim Masonova sestava nejsilněji čerpá z první, psychedelické éry Pink Floyd z let 1966 až 1972, kdy byl vůdčí osobností Pink Floyd dnes již nežijící skladatel a kytarista Syd Barrett. Toho později nahradil právě David Gilmour a teprve s ním Pink Floyd natočili vizionářská alba blížící se žánru prog-rock jako Dark Side Of The Moon, Wish You Were Here, Animals nebo The Wall.
Nick Mason po odchodu z Pink Floyd natáčel filmovou hudbu, občas hostoval na vystoupeních Rogera Waterse. Naplno se ke koncertování vrátil teprve vloni, kdy s kytaristou Leem Harrisem založil rockovou formaci Saucerful of Secrets. Nazvaná je podle skladby, v níž se Pink Floyd dostali snad nejdál v experimentech s elektronickou hudbou.
Doplňují je kytarista Gary Kemp ze skupiny Spandau Ballet, dále baskytarista Guy Pratt, dlouholetý spolupracovník Pink Floyd, a klávesista Dom Beken.
O jejich letošním vystoupení v Lucerně hudební novinář Josef Vlček na Aktuálně.cz napsal, že bylo "stejně efektní jako hypermoderní koncert Muse, i když si Masonův soubor vystačil jen se světly a primitivními vizuálními efekty, a stejně fascinující jako vystoupení Rammstein v Praze, i když na scéně nehořel oheň".
Masonově kapele ke komunikaci s publikem stačila hudba. "Dělali dojem, že to, co hrají, opravdu z duše milují," napsal Vlček.
Nick Mason letos za přínos hudbě obdržel Řád britského impéria v hodnosti komandéra.