Lady Gaga přiveze do Prahy extravagantní artpopovou show

ČTK Kultura ČTK, Kultura
29. 1. 2014 11:08
Lady Gaga vystoupí podruhé v Praze. Cena vstupenek začíná na 1390 korunách.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Lady Gaga vystoupí v rámci svého evropského turné 5. října v pražské O2 areně. Zpěvačka proslulá svými extravagantními show se v Česku představí podruhé. V roce 2010 ve vyprodané O2 areně nabídla všechny své hity i řadu efektů včetně pyrotechniky umístěné v podprsence.

Zpěvačka přezdívaná "princezna popu" loni vydala své třetí studiové album Artpop, které se sice nesetkalo s velkým ohlasem u kritiky ani posluchačů, o její vystoupení však bývá velký zájem.

Lady Gaga - Applause
Lady Gaga - Applause | Video:

"Problém je v tom, že za pět let od jejího průlomového hitu Just Dance se formulka hedonistické dance music poněkud ohrála, a Gaga je tak na Artpopu v pozici bývalé hvězdy, která se ze všech sil snaží znovu najít ducha doby a s ním podruhé zasáhnout do terče. Není to ale nic jednoduchého, její obrovský vzor - Madonna - se dokázala udržet na vrcholu skoro tři dekády chytrým vypůjčováním elementů z aktuálně populárních žánrů," napsal recenzent Aktuálně.cz Karel Veselý.

V hledišti O2 areny před čtyřmi lety bylo podle pořadatelů přibližně 17 tisíc diváků. Nebyl však překonán návštěvnický rekord, který drží Madonna, na jejíž koncert v roce 2006 dorazilo 18.628 diváků.

Lady Gaga, občanským jménem Stefani Joanne Angelina Germanotta, se narodila italským rodičům. Přezdívku si zvolila podle písničky Radio Gaga od skupiny Queen.

V roce 2008 vydala úspěšné album The Fame, které je podle ní o tom, "že se každý může cítit slavný". Deska se dostala na vrchol světových hitparád stejně jako její singly Just Dance a Poker Face.

Jedna z nejprodávanějších světových zpěvaček ve své hudbě mísí taneční pop a elektro-pop, používá i prvky rocku a disco hudby. Její koncerty bývají velmi odvážné - vystupuje v provokativních převlecích, které si sama navrhuje a vyrábí.

Předprodej vstupenek v cenách od 1390 korun do 2590 korun bude zahájen 17. února.

 

Právě se děje

Další zprávy