U2 představí nový song na Superbowlu. Bude charitativní

Kultura Kultura
24. 1. 2014 11:51
Song Invisible může vydělat až dva miliony dolarů Fondu pro boj s AIDS, tuberkulózou a malárií.
Foto: Aktuálně.cz

New York - Kapela U2 představí svůj nový song Invisible z chystaného alba v průběhu letošního Super Bowlu.

Skladba se objeví v reklamě, která oznámí partnerství Bonovy charitativní organizace RED s Bank of America, napsal časopis Rolling Stone.

Píseň pak bude 24 hodin po Superbowlu k dispozici ke stažení zdarma na iTunes. Bank of America daruje dolar za každé její stažení až do celkové výše dvou milionů dolarů fondu s názvem Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria.

U2 ordinary love
U2 ordinary love | Video:

U2 nedávno získali nominaci na Oscara za svou zatím poslední píseň Ordinary Love, která je součástí soundtracku k filmu Mandela: Long Walk To Freedom a získala už Zlatý glóbus pro nejlepší originální filmovou píseň.

U2 se nedávno po tříleté pauze objevili také živě na koncertu pro Haiti v Beverly Hills a vystoupí i 17. února ve známé americké show Jimmyho Fallona.

Super Bowl XLVIII se koná v MetLife Stadium v New Jersey 2. února. V jeho přestávce, která je jedním z nejprestižnějších míst pro popové hvězdy, letos vystoupí Bruno Mars.

 

Právě se děje

před 38 minutami

V Litvínově na Mostecku hoří skládka odpadu, zasahují desítky požárníků

Hořet začalo několik minut před polednem. Odpad vzplál na ploše zhruba 20 krát 20 metrů. Nejprve se přesunulo na místo devět jednotek včetně několika dobrovolných. Před 13:00 přijeli další hasiči. Kolik jich je přesně, nelze v tuto chvíli podle mluvčího hasičů specifikovat. Hasiči vyhlásili třetí, tedy druhý nejvyšší, stupeň poplachu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy