U2 představí nový song na Superbowlu. Bude charitativní

Kultura Kultura
24. 1. 2014 11:51
Song Invisible může vydělat až dva miliony dolarů Fondu pro boj s AIDS, tuberkulózou a malárií.
Foto: Aktuálně.cz

New York - Kapela U2 představí svůj nový song Invisible z chystaného alba v průběhu letošního Super Bowlu.

Skladba se objeví v reklamě, která oznámí partnerství Bonovy charitativní organizace RED s Bank of America, napsal časopis Rolling Stone.

Píseň pak bude 24 hodin po Superbowlu k dispozici ke stažení zdarma na iTunes. Bank of America daruje dolar za každé její stažení až do celkové výše dvou milionů dolarů fondu s názvem Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria.

U2 ordinary love
U2 ordinary love | Video:

U2 nedávno získali nominaci na Oscara za svou zatím poslední píseň Ordinary Love, která je součástí soundtracku k filmu Mandela: Long Walk To Freedom a získala už Zlatý glóbus pro nejlepší originální filmovou píseň.

U2 se nedávno po tříleté pauze objevili také živě na koncertu pro Haiti v Beverly Hills a vystoupí i 17. února ve známé americké show Jimmyho Fallona.

Super Bowl XLVIII se koná v MetLife Stadium v New Jersey 2. února. V jeho přestávce, která je jedním z nejprestižnějších míst pro popové hvězdy, letos vystoupí Bruno Mars.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Evropská komise poslala Česku prvních 23 miliard korun z mimořádného fondu obnovy

Evropská komise poslala Česku první platbu z mimořádného fondu určeného ke zotavení ekonomik z koronavirové krize. Z Bruselu míří do Prahy 915 milionů eur (více než 23,2 miliardy korun), na které má země nárok v rámci záloh určených k předfinancování jednotlivých projektů. Komise to oznámila na svém webu.

Celkově má Česko v příštích letech dostat až 180 miliard korun. Jednou z podmínek komise pro uvolnění dalších peněz je však to, že české úřady vyřeší systémové nedostatky v postupu vůči střetu zájmů vrcholných politiků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy