U2 představí nový song na Superbowlu. Bude charitativní

Kultura Kultura
24. 1. 2014 11:51
Song Invisible může vydělat až dva miliony dolarů Fondu pro boj s AIDS, tuberkulózou a malárií.
Foto: Aktuálně.cz

New York - Kapela U2 představí svůj nový song Invisible z chystaného alba v průběhu letošního Super Bowlu.

Skladba se objeví v reklamě, která oznámí partnerství Bonovy charitativní organizace RED s Bank of America, napsal časopis Rolling Stone.

Píseň pak bude 24 hodin po Superbowlu k dispozici ke stažení zdarma na iTunes. Bank of America daruje dolar za každé její stažení až do celkové výše dvou milionů dolarů fondu s názvem Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria.

U2 ordinary love
U2 ordinary love | Video:

U2 nedávno získali nominaci na Oscara za svou zatím poslední píseň Ordinary Love, která je součástí soundtracku k filmu Mandela: Long Walk To Freedom a získala už Zlatý glóbus pro nejlepší originální filmovou píseň.

U2 se nedávno po tříleté pauze objevili také živě na koncertu pro Haiti v Beverly Hills a vystoupí i 17. února ve známé americké show Jimmyho Fallona.

Super Bowl XLVIII se koná v MetLife Stadium v New Jersey 2. února. V jeho přestávce, která je jedním z nejprestižnějších míst pro popové hvězdy, letos vystoupí Bruno Mars.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy