Foto: Mimina v kroji, víno při ruce a zastavený čas. To je Strážnice, hlavní město folkloru

Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
26. 6. 2017 18:31
Jihomoravské městečko Strážnice je považované za hlavní město středoevropského folkloru. Nejslavnější dobou v roce tu nejsou ani Vánoce, ani Velikonoce, ale poslední červnový víkend, kdy se už od roku 1946 pořádá Mezinárodní folklorní festival. Přehlídka se v lecčems vymyká - třeba v množství "našlapaných" amfiteátrů, kde paralelně probíhá program. Nebo v generačním složení publika. Při víně tu zpívají a tančí desítky tisíc lidí od kojeneckého věku po staříčky a stařenky.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy