FOTO: Světový folklor. To je paměť a identita národů

FOTO: Světový folklor. To je paměť a identita národů
Česko-slovensko-maďarsko-bulharsko-srbský folklorní bál na festivalu Tradice Evropy 2014, jenž 8. listopadu skončil v Pardubicích.
...
Česko-slovensko-maďarská improvizovaná kapela.
Tato maďarská školkačka je výtečnou zpěvačkou předlouhých a krásných lidových maďarských písní.
Foto: Petra Lončáková
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
9. 11. 2014 10:41
Folklor není jen tančení v kroji. Folklor je především o uchovávání národní identity, o připomínání našich kořenů.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Australská rallye byla zrušena kvůli obrovským požárům, titul mezi týmy má tak Hyundai

Světový šampionát v automobilových soutěžích přijde o Australskou rallye. Původně plánovaný poslední podnik letošní sezony, který se měl jet od čtvrtku do neděle, byl zrušen. Důvodem jsou ničivé lesní požáry, které ohrožují i dějiště rallye - oblast Nového Jižního Walesu.

Zrušení soutěže znamená, že titul mezi týmy získala značka Hyundai, která o 18 bodů porazila Toyotu., Šampionem mezi piloty se už na Katalánské rallye stal Ott Tänäk s Toyotou.

Zdroj: Radek Vičík
před 1 hodinou

Čistý zisk ČEZ vzrostl, za poslední tři čtvrtletí dokonce o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 16,3 procenta na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Po očištění o mimořádné vlivy dokonce podle ČEZ čistý zisk vystoupal až na 14,7 miliardy. Za celý letošní rok chce skupina dosáhnout čistého zisku až 18 miliard oproti 10,5 miliardy za loňský rok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy