Zkorumpovaná policie v Gothamu. Nový film o Batmanovi doprovodí seriál

Reuters Kultura Reuters, Kultura
11. 7. 2020 11:00
Svět komiksového hrdiny Batmana se rozšíří o nový televizní seriál zasazený do fiktivního města Gotham. Zaměří se na jeho policejní oddělení, tématem má být korupce. V pátek to oznámila streamovací služba HBO Max.
Batmana bude v novém filmu hrát Robert Pattinson (na snímku). Jestli se objeví také v seriálu, zatím není jasné. | Video: Warner Bros.

Původní seriál má produkovat Matt Reeves, režisér nadcházejícího filmu o Batmanovi. V něm superhrdinu v kápi, jenž ale nemá žádné nadpřirozené schopnosti, ztvární čtyřiatřicetiletý Robert Pattinson.

Seriál pak "rozvine svět představený v tomto filmu a hlouběji prozkoumá nesčetné neúprosné a komplexní postavy z města Gotham", naznačuje HBO. Bližší podrobnosti o tom, jak se seriál bude jmenovat, kdo v něm má účinkovat ani kdy bude mít premiéru, firma nesdělila.

Pokud se seriál zaměří na policejní oddělení Gothamu, bude již druhým v řadě. Podobně laděný byl seriál nazvaný jednoduše Gotham, který v letech 2014 až 2019 vysílala televize Fox. Skončil po pěti řadách a 100 epizodách, zaměřoval se na dobu předtím, než se detektiv Jim Gordon stal policejním komisařem Gothamu.

Režisér Reeves dříve uvedl, že nový film o Batmanovi se bude odehrávat zhruba v době, kdy je tomuto hrdinovi ze světa DC Universe okolo třiceti let a právě začíná svůj tajný život jako Batman. Ve snímku mají dále účinkovat Zoe Kravitzová, Paul Dano nebo Colin Farrell.

Natáčení snímku bylo v polovině března přerušeno kvůli pandemii koronaviru, znovu by mělo ve Velké Británii pokračovat v následujících týdnech. Do kin má film zamířit v říjnu 2021, v Česku jej bude distribuovat Vertical Ent.

Nyní oznámený televizní seriál je podle Matta Reevese "úžasnou příležitostí nejen rozšířit vizi světa, který vytvářím ve filmu, ale jít do hloubky a detailu, jakých lze dosáhnout jen na rozsáhlé ploše" televizního seriálu, dodal.

Výkonným producentem seriálu a scenáristou bude Terence Winter, který se podílel na slavné mafiánské Rodině Sopránů. Za ni byl Winter dvanáctkrát navržen na televizní cenu Emmy, z čehož čtyři nominace proměnil, doplňuje web Variety.com.

Dále Winter pracoval na seriálech Impérium - Mafie v Atlantic City a Vinyl. Za spolupráci na scénáři k Vlkovi z Wall Street režiséra Martina Scorseseho obdržel nominaci na Oscara.

Čtyřiapadesátiletý režisér Matt Reeves v posledních letech natočil Úsvit planety opic a naposledy před třemi roky Válku o planetu opic.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Na Pelhřimovsku se srazil nákladní vlak s autem, řidička nehodu nepřežila

Nehoda na železničním přejezdu v obci Sojníč na Pelhřimovsku ve středu na šest hodin zastavila provoz na trati Havlíčkův Brod - Veselí nad Lužnicí. Při srážce nákladního vlaku s osobním autem zemřela sedmašedesátiletá řidička auta, uvedla mluvčí policie Stanislava Rázlová. Nehodou vznikla materiální škoda asi 220 000 korun. Provoz v úseku Horní Cerekev - Počátky-Žirovnice byl obnoven ve 14:30.

Nehoda se stala krátce před 8:30 na železničním přejezdu chráněném pouze výstražnými kříži, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Na místě se mimo jiné zjišťovaly rozhledové poměry, které měla řidička mít, podle Drápala byly vyhovující. "Škody byly celkově vyčísleny na 220.000 korun s tím, že 100.000 je na osobním autě," řekl Drápal. Žena v autě cestovala sama.

České dráhy zavedly po nehodě v úseku mezi Horní Cerekví a stanicí Počátky-Žirovnice náhradní autobusovou dopravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy