Druhé Babovřesky připraví diváky i na třetí díl

Kultura ČTK Kultura, ČTK
14. 5. 2013 10:21
Zdeněk Troška začne točit pokračování komerčního filmového hitu
Zdeněk Troška na natáčení filmu Babovřesky
Zdeněk Troška na natáčení filmu Babovřesky | Foto: Produkce

Praha - První klapka pokračování komedie Babovřesky se ozve 24. května v jihočeském Pištíně. Podle producentky Dany Volákové tak režisér a scenárista Zdeněk Troška splnil slib, který dal při únorové premiéře svého snímku. Že totiž do roka a do dne začne natáčet "dvojku".

Podle statistiky Unie filmových distributorů už první díl Babovřesk vidělo 606 tisíc diváků, kteří v pokladnách kin nechali přes 82 milionů korun. Spolu se Slovenskem návštěvnost dosáhla 750 tisíc lidí, a to navzdory nepříznivému přijetí filmové kritiky. Babovřesky jsou tak zatím jediným kandidátem na Českého lva za divácky nejúspěšnější snímek.

Čtěte také
Recenze: Babovřesky jsou kruté i nablýskané peklo

"Krátce po Troškových šedesátinách se filmový štáb setká prakticky v nezměněné podobě - se stejnými tvůrci, stejnými herci a ve stejných lokacích," řekla Voláková.

Lucie Bílá na natáčení filmu Babovřesky
Lucie Bílá na natáčení filmu Babovřesky | Foto: Produkce

Milovníci Troškových komedií se tak mají opět na co těšit - drb opět bude střídat drb, pomluva pomluvu. "Když jsme začínali s natáčením prvního dílu, věděli jsme, že se to lidem snad bude líbit a budou se bavit. Nečekali jsme ale, že úspěch bude tak obrovský, a že si diváci i herci vynutí druhý díl. Já jsem za to nesmírně rád, to je moje největší odměna, můj největší Oscar, můj největší honorář - spokojený divák. S producentkou se budeme snažit, aby dvojka byla neméně veselá, ale i napínavá," komentoval přípravy režisér Zdeněk Troška, který se na scénáři podílel s asistentem režie Markem Kališem.

Babovřesky 2 budou Troškovým dvaadvacátým filmovým počinem a desátou filmovou komedií.

Podle Volákové je "našlápnuto" k další trilogii - už ve scénáři se prý všichni dějově připravují na případnou "trojku". Voláková se jako producentka spojila se svou kolegyní Michaelou Flenerovou a nabídla spolupráci společnosti Nogup agency, s níž produkovala první díl.

K dosavadním lokacím, kde se natáčelo, jako jsou Dobčice, Záboří, Pištín, Dřítěň, Netolice a Hluboká nad Vltavou, přibudou další. Konkrétně obec zapsaná na seznamu UNESCO - Holašovice a hotel Boží oko v Malých Chrášťanech.

S premiérou se počítá 20. února 2014.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy