Kulturní dno! Nejhorší filmy po roce 1989. Které to jsou?

Kulturní dno! Nejhorší filmy po roce 1989. Které to jsou?
Babovřesky (2013, hodnocení 25 %) - Komedie z dílny Zdeňka Trošky, který ani v tomto případě nevystoupil ze svého stínu a opět na jeho hlavu (právem) spadla vlna negativní kritiky ze strany filmových recenzentů. Film se i přesto stal nejvýdělečnějším snímkem loňského roku a v kinech ho vidělo 652 tisíc diváků.
Kameňák 4 (2013, hodnocení 18 %) - Režisér Zdeněk Troška se i v případě Kameňáku držel svého hesla třikrát a dost a k natočení posledního čtvrtého dílu se nenechal přemluvit. Místo něho se režie zhostil Ján Novák. Ze zažitého hereckého obsazení vypadla Jana Paulová a svou účast zvažoval i Václav Vydra. Přestože právě čtyřka byla podle kritiků nejhorší ze všech, od premiéry v říjnu vydělala do konce roku 2013 přes 16 miliónů korun.
Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994, hodnocení 14 %) - Filmové zpracování námětu o hloupém Honzovi rovněž pochází z dílny režiséra Víta Olmera, který spolu s Luďkem Sobotou vytvořil i scénář. Kromě Soboty si ve filmu o hlídači spodních vod v Národním divadle a posléze dědicovi miliónového majetku zahráli i režisérova manželka Simona Chytrová, Roman Skamene, Tomáš Töpfer nebo Jan Přeučil. Film získal anticenu Plyšového lva.
Byl jednou jeden polda III (1999, hodnocení 13 %) - Major Maisner v podání Ladislava Potměšila zasáhl ve filmu Jaroslava Soukupa Byl jednou jeden polda hned třikrát. Režisér a zároveň producent tohoto snímku se snažil vytěžit z diváckého úspěchu prvního dílu. Nepodařilo se.
Foto: Falcon
Petra Jansová Petra Jansová
19. 2. 2014 12:47
Nejnavštěvovanější film loňského roku se dočkal pokračování. Babovřesky 2 režiséra Zdeňka Trošky dnes vezmou útokem kina po celé České republice.

Praha - Filmové (ne)kvality a divácký úspěch jsou dvě věci, které spolu alespoň v českém prostředí vůbec nesouvisejí. Důkazem je komedie Babovřesky, která se stala v loňském roce nejnavštěvovanějším filmem, přestože na webu ČSFD získala průměrné hodnocení 25 %.

Babovřesky ale nejsou zdaleka nejhorším polistopadovým dílem, ze kterého vstávají kritikům vlasy hrůzou. Podívejte se na seznam těch nejméně povedených českých filmů (procentuální hodnocení dle uživatelů ČSFD).

 

Právě se děje

před 3 minutami

Miami je výhru od finále, nováček Herro útočil na rekord Johnsona

Basketbalisté Miami jsou pouhé jedno vítězství od finále NBA. Ve čtvrtém utkání zdolali Boston 112:109 a v sérii se ujali vedení 3:1. Hrdinou zápasu se stal dvacetiletý nováček Tyler Herro, který nastřílel 37 bodů včetně pěti trojek. V dresu Celtics se nejvýrazněji prosadil Jayson Tatum, jenž zaznamenal 28 bodů - všechny ve druhém poločase - a devět doskoků.

Zmiňovaných 37 bodů je nejvíc, kolik kdy nováček v konferenčním finále nasázel. Herro, který proměnil 14 z 21 střel a všechny čtyři trestné hody, se stal po Donovanu Mitchellovi z Utahu druhým hráčem, jenž ve svém prvním play off nasbíral alespoň 35 bodů a pět doskoků.

Po Earvinu "Magicu" Johnsonovi, jenž v šestém finálovém duelu v roce 1980 nastřádal 42 bodů, se Herro stal druhým nejlepším střelcem ve vyřazovacích bojích před 21. narozeninami. "Cítil jsem se dobře, ale pořád je před námi spousta práce. Jen vedeme 3:1," řekl Herro.

před 11 minutami

KLDR popravila jihokorejského úředníka, který byl služebně na moři

Severní Korea zastřelila jihokorejského úředníka, který začátkem tohoto týdne zmizel při plnění služebních povinností na moři. Ve čtvrtek o tom informovalo jihokorejské ministerstvo obrany, které Pchjongjang vyzvalo, aby se omluvil a tento incident vysvětlil.

Agentury uvedly, že úředník zmizel v pondělí z jihokorejské lodě, která kontrolovala možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong.

Proč vojáci izolovaného komunistického státu 47letého Jihokorejce zastřelili, není jasné, podle agentury Jonhap není vyloučené, že jednali v souladu s příkazy proti šíření koronaviru. V červenci vyvolal poplach v KLDR navrátilec z Jižné Koreje, kvůli kterému úřady uzavřely příhraniční město Kesong a tisícům lidí nařídily karanténu. Světová zdravotnická organizace později uvedla, že výsledky testu tohoto člověka byly neprůkazné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy