Kulturní dno! Nejhorší filmy po roce 1989. Které to jsou?

Kulturní dno! Nejhorší filmy po roce 1989. Které to jsou?
Babovřesky (2013, hodnocení 25 %) - Komedie z dílny Zdeňka Trošky, který ani v tomto případě nevystoupil ze svého stínu a opět na jeho hlavu (právem) spadla vlna negativní kritiky ze strany filmových recenzentů. Film se i přesto stal nejvýdělečnějším snímkem loňského roku a v kinech ho vidělo 652 tisíc diváků.
Kameňák 4 (2013, hodnocení 18 %) - Režisér Zdeněk Troška se i v případě Kameňáku držel svého hesla třikrát a dost a k natočení posledního čtvrtého dílu se nenechal přemluvit. Místo něho se režie zhostil Ján Novák. Ze zažitého hereckého obsazení vypadla Jana Paulová a svou účast zvažoval i Václav Vydra. Přestože právě čtyřka byla podle kritiků nejhorší ze všech, od premiéry v říjnu vydělala do konce roku 2013 přes 16 miliónů korun.
Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994, hodnocení 14 %) - Filmové zpracování námětu o hloupém Honzovi rovněž pochází z dílny režiséra Víta Olmera, který spolu s Luďkem Sobotou vytvořil i scénář. Kromě Soboty si ve filmu o hlídači spodních vod v Národním divadle a posléze dědicovi miliónového majetku zahráli i režisérova manželka Simona Chytrová, Roman Skamene, Tomáš Töpfer nebo Jan Přeučil. Film získal anticenu Plyšového lva.
Byl jednou jeden polda III (1999, hodnocení 13 %) - Major Maisner v podání Ladislava Potměšila zasáhl ve filmu Jaroslava Soukupa Byl jednou jeden polda hned třikrát. Režisér a zároveň producent tohoto snímku se snažil vytěžit z diváckého úspěchu prvního dílu. Nepodařilo se.
Foto: Falcon
Petra Jansová Petra Jansová
19. 2. 2014 12:47
Nejnavštěvovanější film loňského roku se dočkal pokračování. Babovřesky 2 režiséra Zdeňka Trošky dnes vezmou útokem kina po celé České republice.

Praha - Filmové (ne)kvality a divácký úspěch jsou dvě věci, které spolu alespoň v českém prostředí vůbec nesouvisejí. Důkazem je komedie Babovřesky, která se stala v loňském roce nejnavštěvovanějším filmem, přestože na webu ČSFD získala průměrné hodnocení 25 %.

Babovřesky ale nejsou zdaleka nejhorším polistopadovým dílem, ze kterého vstávají kritikům vlasy hrůzou. Podívejte se na seznam těch nejméně povedených českých filmů (procentuální hodnocení dle uživatelů ČSFD).

 

Právě se děje

před 8 minutami

Izraelská policie zatkla palestinského ministra pro Jeruzalém

Izraelská policie v noci na pátek zatkla palestinského ministra pro jeruzalémské záležitosti za údajné porušení izraelského zákazu palestinských politických aktivit ve východní části města. Informovala o tom agentura AP.

Fádí Hadamí byl zatčen v blízkosti svého bydliště na Olivetské hoře. Jeho kancelář zveřejnila video, na němž policie se psy prohledává jeho dům. Podle kanceláře zabavili policisté na místě v přepočtu asi 70 tisíc korun. Podle agentury AP byl Hadamí takto zatčen již počtvrté.

Izrael východní Jeruzalém obsadil za války v roce 1967 a později tuto část města připojil k západní části. Celý Jeruzalém přitom považuje za své hlavní město, což však odporuje mezinárodnímu právu a předchozím dohodám s Palestinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy