Kulturní dno! Nejhorší filmy po roce 1989. Které to jsou?

Kulturní dno! Nejhorší filmy po roce 1989. Které to jsou?
Babovřesky (2013, hodnocení 25 %) - Komedie z dílny Zdeňka Trošky, který ani v tomto případě nevystoupil ze svého stínu a opět na jeho hlavu (právem) spadla vlna negativní kritiky ze strany filmových recenzentů. Film se i přesto stal nejvýdělečnějším snímkem loňského roku a v kinech ho vidělo 652 tisíc diváků.
Kameňák 4 (2013, hodnocení 18 %) - Režisér Zdeněk Troška se i v případě Kameňáku držel svého hesla třikrát a dost a k natočení posledního čtvrtého dílu se nenechal přemluvit. Místo něho se režie zhostil Ján Novák. Ze zažitého hereckého obsazení vypadla Jana Paulová a svou účast zvažoval i Václav Vydra. Přestože právě čtyřka byla podle kritiků nejhorší ze všech, od premiéry v říjnu vydělala do konce roku 2013 přes 16 miliónů korun.
Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994, hodnocení 14 %) - Filmové zpracování námětu o hloupém Honzovi rovněž pochází z dílny režiséra Víta Olmera, který spolu s Luďkem Sobotou vytvořil i scénář. Kromě Soboty si ve filmu o hlídači spodních vod v Národním divadle a posléze dědicovi miliónového majetku zahráli i režisérova manželka Simona Chytrová, Roman Skamene, Tomáš Töpfer nebo Jan Přeučil. Film získal anticenu Plyšového lva.
Byl jednou jeden polda III (1999, hodnocení 13 %) - Major Maisner v podání Ladislava Potměšila zasáhl ve filmu Jaroslava Soukupa Byl jednou jeden polda hned třikrát. Režisér a zároveň producent tohoto snímku se snažil vytěžit z diváckého úspěchu prvního dílu. Nepodařilo se.
Foto: Falcon
Petra Jansová Petra Jansová
19. 2. 2014 12:47
Nejnavštěvovanější film loňského roku se dočkal pokračování. Babovřesky 2 režiséra Zdeňka Trošky dnes vezmou útokem kina po celé České republice.

Praha - Filmové (ne)kvality a divácký úspěch jsou dvě věci, které spolu alespoň v českém prostředí vůbec nesouvisejí. Důkazem je komedie Babovřesky, která se stala v loňském roce nejnavštěvovanějším filmem, přestože na webu ČSFD získala průměrné hodnocení 25 %.

Babovřesky ale nejsou zdaleka nejhorším polistopadovým dílem, ze kterého vstávají kritikům vlasy hrůzou. Podívejte se na seznam těch nejméně povedených českých filmů (procentuální hodnocení dle uživatelů ČSFD).

 

Právě se děje

před 34 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy