Kulturní dno! Nejhorší filmy po roce 1989. Které to jsou?

Kulturní dno! Nejhorší filmy po roce 1989. Které to jsou?
Babovřesky (2013, hodnocení 25 %) - Komedie z dílny Zdeňka Trošky, který ani v tomto případě nevystoupil ze svého stínu a opět na jeho hlavu (právem) spadla vlna negativní kritiky ze strany filmových recenzentů. Film se i přesto stal nejvýdělečnějším snímkem loňského roku a v kinech ho vidělo 652 tisíc diváků.
Kameňák 4 (2013, hodnocení 18 %) - Režisér Zdeněk Troška se i v případě Kameňáku držel svého hesla třikrát a dost a k natočení posledního čtvrtého dílu se nenechal přemluvit. Místo něho se režie zhostil Ján Novák. Ze zažitého hereckého obsazení vypadla Jana Paulová a svou účast zvažoval i Václav Vydra. Přestože právě čtyřka byla podle kritiků nejhorší ze všech, od premiéry v říjnu vydělala do konce roku 2013 přes 16 miliónů korun.
Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994, hodnocení 14 %) - Filmové zpracování námětu o hloupém Honzovi rovněž pochází z dílny režiséra Víta Olmera, který spolu s Luďkem Sobotou vytvořil i scénář. Kromě Soboty si ve filmu o hlídači spodních vod v Národním divadle a posléze dědicovi miliónového majetku zahráli i režisérova manželka Simona Chytrová, Roman Skamene, Tomáš Töpfer nebo Jan Přeučil. Film získal anticenu Plyšového lva.
Byl jednou jeden polda III (1999, hodnocení 13 %) - Major Maisner v podání Ladislava Potměšila zasáhl ve filmu Jaroslava Soukupa Byl jednou jeden polda hned třikrát. Režisér a zároveň producent tohoto snímku se snažil vytěžit z diváckého úspěchu prvního dílu. Nepodařilo se.
Foto: Falcon
Petra Jansová Petra Jansová
19. 2. 2014 12:47
Nejnavštěvovanější film loňského roku se dočkal pokračování. Babovřesky 2 režiséra Zdeňka Trošky dnes vezmou útokem kina po celé České republice.

Praha - Filmové (ne)kvality a divácký úspěch jsou dvě věci, které spolu alespoň v českém prostředí vůbec nesouvisejí. Důkazem je komedie Babovřesky, která se stala v loňském roce nejnavštěvovanějším filmem, přestože na webu ČSFD získala průměrné hodnocení 25 %.

Babovřesky ale nejsou zdaleka nejhorším polistopadovým dílem, ze kterého vstávají kritikům vlasy hrůzou. Podívejte se na seznam těch nejméně povedených českých filmů (procentuální hodnocení dle uživatelů ČSFD).

 

Právě se děje

před 16 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům, míří na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Ještě před koncem svého mandátu má Trump vystoupit s prohlášením na Andrewsově základně, odkud pak v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy