Nabarvené ptáče jde do českých kin. Co na něj říkají osobnosti českého filmu?

Magdaléna Medková ČTK Magdaléna Medková, ČTK
Aktualizováno 11. 9. 2019 13:31
V pražském Kongresovém centru bude mít tuto středu českou premiéru film Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Zítra ho pak začnou promítat kina. Po premiéře na Benátském filmovém festivalu sklízí po světě ohlas, přestože nedosáhl na žádnou z cen. Podívejte se, jak Marhoulův snímek komentují osobnosti české kinematografie.

 

Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Scenárista Petr Jarchovský: Je to velmi silný příběh

"Je obrovským úspěchem, že se film dostal na áčkový mezinárodní festival. Nevím, jak to Václav zpracoval, jaký to má ekvivalent k originálu. Kniha od autora Jerzyho Kosińského má velmi silný příběh, je velmi působivá a do jisté míry otřesná - válečná situace v Polsku, malý židovský chlapec, násilí a nenávist - to jsou obrazy, které člověk jen tak nezapomene, pokud tu knihu četl," říká scenárista Petr Jarchovský pro Aktuálně.cz. 

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy