Nabarvené ptáče jde do českých kin. Co na něj říkají osobnosti českého filmu?

Magdaléna Medková ČTK Magdaléna Medková, ČTK
Aktualizováno 11. 9. 2019 13:31
V pražském Kongresovém centru bude mít tuto středu českou premiéru film Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Zítra ho pak začnou promítat kina. Po premiéře na Benátském filmovém festivalu sklízí po světě ohlas, přestože nedosáhl na žádnou z cen. Podívejte se, jak Marhoulův snímek komentují osobnosti české kinematografie.
Foto: Bioscop

 

Umělecká ředitelka Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Eva Zaoralová.
Umělecká ředitelka Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Eva Zaoralová. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Filmová kritička Eva Zaoralová: Václav o něm říkal, že není moc pro diváky

"Ten film musí být opravdu výborný, když ho na festival vzali. Víte, abychom měli film v takové soutěži, to je unikum, když nepočítáme studentskou tvorbu v Cannes. Z hlediska filmového umění je ale dnes Benátský filmový festival vyšší kategorie než ten ve Francii," hodnotí Marhoulův úspěch kritička Eva Zaoralová.

"Sama jsem ten film ještě neviděla, Václav o něm říkal, že není moc pro diváky. Myslela jsem, že se mu nepodaří do Benátek probojovat. Ale povedlo se. Těším se na to."

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 4 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy