Stanley Kubrick zežloutl a ožil v halloweenských Simpsonech

jla
21. 10. 2014 12:49
Rodinku Simpsonů v pětadvacáté speciální epizodě překvapí reinkarnace. Potkají totiž sami sebe jako postavičky z LEGA, anime nebo animáku Já, padouch. Nový díl bude za týden on-line.
Režisér Stanley Kubrick v seriálu Simpsonovi.
Režisér Stanley Kubrick v seriálu Simpsonovi. | Foto: Externí

Praha - Nový, v pořadí už pětadvacátý, speciální čarodějnický díl seriálu Simpsonovi čerpá z hororové poetiky Stanleyho Kubricka (Osvícení, Mechanický pomeranč). Tvůrci parodují proces tvorby ikonického režiséra, kdy on sám - samozřejmě na žluto přebarvený - požaduje všechno přepsat a začít točit znovu.

Simpsonovi v epizodě také potkají sami sebe jako postavy z LEGA, či z akčního animovaného seriálu Archer, z filmu Já, padouch, nebo bizarního "dětského" seriálu Čas na dobrodužství.

Podívejte se na ukázku z nového Speciálního čarodějnického dílu.
Podívejte se na ukázku z nového Speciálního čarodějnického dílu. | Video:

V Americe speciální epizodu odvysílali třetí řijnový víkend. Začátkem listopadu by se pak Speciální čarodějnický díl číslo 25 měl objevit volně a legálně dostupný na internetu.

Čarodějnické díly vychází pravidelně od roku 1990, kdy se na obrazovkách objevil vůbec první. Za čtvrt století své existence se v zámoři staly nejočekávanější epizodou každé série Simpsonů.

Halloweenské speciály jsou samosatné díly,  které nijak nezapadají do kontinuity jednotlivých sérií. Simpsonovi se v nich dostávájí do křížku s nadpřirozenými jevy, duchy a hororovými monstry.

 

Právě se děje

před 6 minutami

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí Úřadu nelze požadavek platby autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Skotská premiérka oznámila, že chce referendum o nezávislosti už příští rok

Skotská premiérka Nicola Sturgeonová řekla, že chce uspořádat druhé referendum o nezávislosti Skotska "už v příštím roce". Informoval o tom deník The Times. Plebiscit o odtržení od zbytku Spojeného království se v zemi konal už v roce 2014, proti novému hlasování se staví ústřední vláda v Londýně.

Předsedkyně Skotské národní strany (SNP) předpokládá, že se hlasování uskuteční na počátku mandátu příštího skotského parlamentu, jehož poslance vyberou voliči v květnu následujícího roku.

"Skotsko by mělo dostat příležitost vybrat si, zda se stane nezávislým, v počáteční spíše než pozdější fázi mandátu příštího parlamentu," prohlásila v televizi ITV Border. Dodala, že konkrétnější časové rozmezí hodlá oznámit před květnovými volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy