VIDEO Simpsonovi se vydali do světa Hajaa Mijazakiho

Kultura Kultura
12. 1. 2014 15:06
Podívejte se na ukázku z nejnovějšího dílu věčného sitcomu.
Foto: Aktuálně.cz

Video - Simpsonovi jsou zvláštním popkulturním úkazem, který se drží už pětadvacet sezon poměrně stejného mustru a zdá se, že po několika hluchých letech legendární sitcom znovu chytá dech.

Jde na to svou obvyklou cestou citací z děl geekovských filmových ikon. A tak po halloweenské poctě Guilermu Del Torovi, přišel na řadu další kultovní filmař - Hajao Mijazaki, jehož poslední film The Wind Rises bude mít v únoru premiéru v USA.

Už v neděli má ale premiéru díl Simpsonových nazvaný Married to the Blob, který cituje z prací slavného japonského studia Ghibli. Homer v něm popíjí "hadí víno" (a také vodu z akvária) a přicházejí i halucinace, které mají rysy oblíbených postav z anime filmů Hajaa Mijazakiho.

Ten před nedávnem ohlásil, že The Wind Rises je jeho úplně poslední filmařskou prací a rozpoutal tím snad ještě větší zájem o jeho dílo, než bylo zvykem.

Už z ukázky mohou tedy znalci odhadovat, z jakých filmů budou Simpsonovi citovat.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Ministři mají interpelace "na salámu", stěžuje si opozice. Vondráček se na ně kvůli docházce obrátí

Předseda sněmovny Radek Vondráček z vládního hnutí ANO se chce obrátit na vládu a jednat s ní o docházce ministrů na sněmovní interpelace. Řekl to při čtvrtečních interpelacích v reakci na stížnosti předsedkyně opoziční TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Adamové vadili chybějící ministři a prohlásila, že většina vlády má sněmovnu "na salámu".

"Chtěla bych vás tedy požádat pane předsedo sněmovny, aby, byť už se chýlíme ke konci volebního období a možná někteří ministři už si balí, tak aby opravdu nezanedbávali tuto svoji povinnost, abyste je k tomu vyzval jako jejich stranický kolega a aby se zkrátka nedělo to, že má většina vlády, ani ne polovina, ale většina vlády Poslaneckou sněmovnu na salámu," prohlásila předsedkyně TOP 09.

"Já těch stranických kolegů ve vládě moc nemám, možná jenom tak tři. Ale ujišťuji vás o tom, že se mi to taky nelíbí, že tady nejsou. Takže slibuji, že se obrátím na vládu, abychom ty interpelace nějakým způsobem řešili důstojnou formou," reagoval Vondráček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy