Zemřel Jiří Bruder, dabér šáši Krustyho ze Simpsonů

Domácí Domácí
10. 6. 2014 14:57
Nositeli ceny Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu bylo 86 let.
Foto: ČTK

Praha - Minulý týden zemřel ve věku 86 let herec a dabér Jiří Bruder. Držitel Ceny Františka Filipovského za celoživotní mistrovství dabingu již řadu let bojoval s nemocemi.

Bruder svůj hlas propůjčil například šášovi Krustymu z animovaného seriálu Simpsonovi, Monty Jackovi z Rychlé roty, Méďovi Béďovi nebo Barnabášovi ze série Willy Fog na cestě kolem světa. V oblasti hraného filmu se věnoval především francouzské a italské tvrobě, nadaboval mimo jiné účetního Fantozziho, francouzského komika Bourvila nebo hrdinu ze seriálu Případy otce Dowlinga.

Továrník ze Saturnina

Objevoval se také před kamerou, hrál ale spíše menší role. Zahrál si tak v komediích Drahé tety a já, Brácha za všechny peníze nebo v Saturninovi, kde ztvárnil roli továrníka.

Častěji byl k vidění v seriálech. Šlo například o série Byli jednou dva písaři, Nemocnice na kraji města, Žena za pultem, Arabela, My všichni školou povinní, Zlá krev, Rozpaky kuchaře Svatopluka, Dobrodružství kriminalistiky a Panoptikum města pražského.

Bruder působil také v divadle, byl dlouholetým členem souboru Městských divadel pražských a později hostoval v Divadle ABC.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy